Керівник лісгоспу відзвітується за спиляні дуби і ясени
Цього тижня начальник держпідприємства «Новосанжарське лісове господарство» Василь Красюк проведе в Кунцевому зустріч із активістами і представниками засобів масової інформації, під час якої представить дозвільні папери на вирубку «грузинського» лісу.
22 серпня в мережі Фейсбук користувач Oksana Sapunova оприлюднила кілька фото спиляних дерев із підписом «Кунцево. Наш грузинский лес сегодня. Без слов».
Минулої п’ятниці журналісти видання «Коло» повідомили, що в Кунцевому Новосанжарського району вирубують ліс — дуби, яким більше 100 років, та ясени. Місцеві мешканці не знають, куди звертатись, і підозрюють, що дерева знищують незаконно.
Місцева жителька Оксана розповіла, що жителі села звертались до народного депутата Костянтина Касая, але ніякої відповіді не отримали. Також говорили про вирубування лісу з головою сільради Людмилою Мокляк, яка сказала, що дозволи є, все законно.
Люди зробили фотографії вирубки та звернулись до поліції і прокуратури, аби перевірити законність вирубування дубів та інших дерев. Колективне звернення підписали 48 чоловік.
Нижче друкуємо його текст:
«Колективне звернення
Просимо вас допомогти розібратися із ситуацією, яка склалася в нашій громаді. Справа в тому, що кожен день ми спостерігаємо, як через наше село рухаються величезні вантажівки з деревиною. Своєю вагою вони руйнують і без того благеньке асфальтне покриття центральної вулиці села, створюють аварійні ситуації, бо вулиці вузенькі, розминутися важко, а їдуть ті ваговози з великою швидкістю.
Але найбільше нам болить, як зранку і до пізнього вечора, і осінню, і зимою, і весною гудуть бензопили. Цей гул іде з лугу, де ростуть віковічні дуби. Колись це була власність наших померлих односельців. Про це говорять назви: Гакове, Бабин ліс, Грузинський ліс. І навіть коли сто років назад прийшла нова влада — ліс зберегли. Непиляний він був і при фашистах. Ховали в цих лісах кунчани від німців свою худобу. Стояли ліси і після війни, при Сталіну, не дозволяли тоді ламати навіть сухих гілок.
Не думали ми, що, дочекавшись незалежності, якій майже 30 років, почнемо втрачати найцінніше — наші дубові ліси. Бо й дорогу можна полатати, і міст відремонтувати, і колії, що поробили важковози, колись заростуть травою. А коли виростуть нові дуби?
Навіть те, що колись насаджувало лісництво, — вирубали (випиляли), але до пуття не довели. Тепер хащі і за мостом, і на Ганжах, біля річки, і на Богунівщині.
Суховії несуть пісок від Мазанки, де вони вирубали свої сосни. Але ж дубові ліси лісництво не саджало. Дісталися вони їм на дурняк. Тому й ріжуть без жалю, наповал.
Кунцеве — село, знане своєю природою. У неділю, після обіду, повертаються в місто сотні машин із молоддю, з дітками, які тікали у вихідні від спеки з міста, у лісову прохолоду, до озер, плеса, річки.
Але Санжарське лісництво думає про своє збагачення, премії. Їм не до діток, їжачків, зайчиків. Гине екосистема регіону. Далі, на південь — степ, розорані поля, яди і гербіциди на них. І поки закон про ліси не поміняли, поки у влади до природи руки не дійшли, лісництвам треба побільше урвать (тобто випиляти).
Сподіваємося з вашою допомогою зберегти наші ліси, врятувати нашу історію і сьогодення.
З повагою, жителі села Кунцеве».
За інформацією речниці Управління лісового господарства в Полтавській області Лілії Гнатенко, поряд із Кунцевим триває планова рубка стиглого лісу, проводить її підприємство ДП «Новосанжарський лісгосп».
Євген Хоменко, головний лісничий ДП «Новосанжарський лісгосп», підтвердив, що проводиться планове вирубування стиглої деревини. Дерева, яким близько 100 років, якраз готові для заготівлі. Деревину використають у меблевій промисловості, її продадуть через аукціон. Частину деревини реалізують підприємствам та організаціям на дрова.
Хоменко додав, що молоді деревця уже посаджені раніше, лісовий фонд відновлюють, тож людям перейматись не слід.
У вівторок, 8 вересня, кунцівський сільський голова Людмила Мокляк повідомила:
— Ліси знаходяться за межами населеного пункту, а отже, ні з сільрадою, ні з виконкомом Новосанжарський лісгосп питання випилки не погоджує. Це не в наших повноваженнях. Учора до мене приїжджав Василь Красюк. Він розповів, що хоче провести виїзне зібрання, на яке запросить активістів, котрі готували колективне звернення, і журналістів, аби надати їм усі дозвільні документи.
У телефонній розмові начальник лісгоспу підтвердив цю інформацію і додав, що зібрання відбудеться цього тижня.