Медзаклади перевірять на доступність для інвалідів

Медзаклади перевірять на доступність для інвалідів

Станом на кінець вересня 2020 року для більшості медичних закладів України вимальовується новий виклик, точніше — загроза. Їх перевірятимуть на відповідність Державним будівельним нормам і стандартам у розрізі доступності для інвалідів. Якщо заклади не відповідатимуть вимогам, то їх можуть позбавити державного фінансування. А вони, у більшості своїй, новим нормам не відповідають.

Схоже, що в черговий раз недолуга українська влада пробує підфарбувати губи покійнику, читай — медицині первинної ланки. Нібито благе діло нинішні владоможці затіяли — забезпечити усіх українців рівними можливостями із доступу до медичних послуг, конкретніше — до медичних закладів. Так, накопичених проблем у цьому питанні більше, ніж потрібно. Взяти хоча б Кобеляцьку ЦРЛ. Таким собі сумним анекдотом давно став той факт, що травматологічне та хірургічне відділення лікарні розташовані на другому поверсі будівлі. Ліфту, як такого, у закладі не було ніколи. Тому хворі та їх родичі не раз і не двічі згадували зовсім «не злим, тихим словом» того, хто додумався розмістити подібні специфічні відділення саме на другому поверсі. Вистачає недоречностей і в конструкціях усіх інших медзакладів району. І їх, ці недоречності, потрібно ліквідувати. Ця теза сумніву і обговоренню не підлягає.

І от ще в 2019 році були прийняті і затверджені нові будівельні норми, які мають забезпечити повноцінний доступ до медичних закладів, у тому числі і аптек, так званих маломобільних груп населення. Мова йде не лише про інвалідів, а й про вагітних жінок, людей похилого віку, дітей. Є в новому «дабеені» розділ «Заклади охорони здоров’я» ДБН В.2.2-10:2019.

І от згідно нових вимог, одних лише пандусів на входах недостатньо. Потрібно, щоб людина могла спокійно дістатися і до кабінету лікаря, і до туалету. Ну, а ви уявляєте, як зараз інвалід-візочник або просто травмована людина «вільно» дістається до травматологічного відділення ЦРЛ. Або до кабінетів сімейних лікарів у поліклініці. Вони ж, ті кабінети, теж на другому поверсі. А ліфтів теж немає.

Але «небалувані» українці до всього звикли і тому якось самотужки вирішували питання «маломобільності».

І ініціативу влади, яка мала б полегшити життя інвалідів, можна було б лише вітати, якби не традиційне «але». А воно полягає в тому, що грошей на ліфти, пандуси, ескалатори і спеціальні туалети, як завжди, не дали.

Але завдання поставили і його виконання будуть перевіряти. Це редакції підтвердила головний лікар Кобеляцького ПМСД Любов Коломієць. А тим закладам, які не відповідатимуть новим «дабеенам», загрожує небагато-немало, а припинення фінансування Національною службою охорони здоров’я. А якщо кобеляцькі медзаклади не фінансуватимуть, то вони що? Правильно — припинять своє існування. І маломобільним групам населення одразу полегшає.

От такі «веселі» висновки можна зробити після отриманої із «дебеенів» інформації.

Надія лише на те, що «прогресивних і гуманних» норм, як завжди, дотримуватися ніхто не буде. А влада не контролюватиме, бо буде зайнята черговим «пилянням» грошей на коронавірусі.


Автор: Ігор Філоненко
4 жовтня 2020, 17:02 | Кобеляки | Спорт і здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.