Немає роботи — балотуйся на голову
Небувала конкуренція виникла в Царичанській громаді серед бажаючих стати депутатом. Боротьба буде серйозніша, аніж за голову в громаді, посаду селищного голови.
Селищна громада є найбільшою на території майже колишнього Царичанського району. Лише виборців на її території зареєстровано 11612 чоловік. Бюджет громади давно обраховується сотнями мільйонів гривень. І має потенціал до збільшення. Можливо, саме через це бажаючих взяти участь у розподіленні бюджетних коштів виявилося дуже багато. Це, якщо говорити про претендентів на депутатство. Після виборів у селищній раді будуть працювати 26 депутатів. А заявилися для участі у виборчих перегонах 198 громадян. Тобто, конкурс складає, як раніше у престижному вузі, — 7,6 на одне місце. Своїх кандидатів висунули вісім політичних партій.
А ось за головне крісло Царичанки серйозної боротьби, схоже, не буде. Не будемо завчасно оцінювати шанси нинішніх кандидатів. Але судячи з їх віку, соціального статусу та «розкрученості», як політиків місцевого масштабу, трьом опонентам нинішнього голови громади Геннадія Сумського буде дуже важко конкурувати із супердосвідченим «зубром» царичанської влади. Хоча, можливо все. А шансів перемогти не має тільки той, хто не бере участі в перегонах.
Отже, на вибори Царичанського селищного голови йдуть — керівник громади Геннадій Сумський, як самовисуванець, охоронник ТОВ «Охоронний холдинг «Славутич» Олег Чорнобривець (самовисуванець), 33‑річний тимчасово непрацюючий Олександр Полич (самовисуванець), директор приватного підприємства «Зеніт» Павло Грисенко, від політичної партії «За майбутнє».
Конкурс на депутата: три бажаючих на одне місце
Часи, коли працівники сільрад, у прямому сенсі слова, умовляли земляків написати заяву для участі у виборах сільських депутатів, аби хоча б набрати повний склад депутатського корпусу, остаточно відійшли в минуле. Зараз бажаючих отримати мандат вистачає. У всякому випадку, коли мова йде про могилівську громаду.
На 22 депутатські мандати в Могилівській громаді претендують 70 чоловік. Саме стільки заяв зареєструвала місцева виборча комісія. Більшість кандидатів — самовисуванці. Хоча своїх представників запропонували і політичні партії «За майбутнє», «Батьківщина», «Слуга народу» та Опозиційний Блок «За життя».
За посаду селищного голови поборються четверо. Окрім діючого керівника Валерія Дружка, у виборах візьмуть участь працівник Петриківського лісгоспу Віктор Тертишник, голова фермерського господарства «Уділ» Володимир Головко та тимчасово непрацюючий Юрій Тимошенко.
Вибори відбудуться на восьми виборчих округах. Дільниці для голосування в центрі громади будуть розташовані в Могилівському будинку культури та місцевій школі. Жителі Могилева2 (Зоря) голосуватимуть у клубі. У клубах розміщені виборчі дільниці і в Новопідкряжі та Супині. А ось у Цибульківці та Молодіжному голосування пройде в школах.
Діючий керівник, статистик і два безробітних
Саме таким є стартовий склад претендентів на посаду голови Ляшківської об’єднаної громади.
Вибори в Ляшківській громаді, як і по всій Україні, відбудуться 25 жовтня поточного року. Уже зараз відомі прізвища претендентів на посаду голови сільської ради. На стартові позиції виборчих перегонів зважилися вийти чотири претенденти. Гендерна рівність абсолютна, серед кандидатів дві жінки і два чоловіки.
Як і очікувалося, буде балотуватися діючий керівник Ляшківської ОТГ Юлія Омелян. Її суперниками стануть Галина Онуфрієнко, працівник Головного управління статистики, котра йде на вибори, як самовисуванець, Віталій Клімович від партії «Громадянська сила», Роман Федорів від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Обоє чоловіків, згідно із поданими даними, зараз тимчасово не працюють.
На 22 депутатські мандати претендують 40 чоловік
На території Ляшківської громади зареєстровані 1557 виборців. Голосування відбуватиметься на трьох виборчих дільницях, розташованих у Будинках культури Ляшківки, Шарівки та Залелії.
Турський, два ФОПи і 55 кандидатів у депутати
Схоже, що на цих виборах серйозна боротьба розгориться навіть серед претендентів на депутатські мандати.
У всякому разі, у Китайгородській громаді на 22 депутатські мандати претендують 55 чоловік. Тобто, конкурс буде більше, аніж два кандидати на одне місце.
Уже минуло кілька днів з того часу, коли Китайгородська виборча комісія закінчила приймати документи від громадян, котрі претендують на права представляти інтереси своїх земляків у керівництві місцевої громади.
Як повідомила нас голова виборчої комісії Любов Величко, подача документів відбулася в штатному режимі. Сама комісія базується в приміщенні школи, що в селі Рудька. Тут же буде розташована і дільниця для голосування. У списках виборців 965 громадян.
За посаду голови Китайгородської громади позмагається три претенденти. Серед них — діючий голова сільради Сергій Турський. Він є безпартійним. Але запропонувала його кандидатуру обласна організація політичної партії «Пропозиція». Одним із найвідоміших лідерів цієї політсили є дніпровський міський голова Борис Філатов. Турському опонуватимуть два приватних підприємці — Сергій Дашко та Олександр Волнянський. Обоє мають вищу освіту. Волнянського підтримує політична партія «За майбутнє», Дашко — самовисуванець.
У Китайгороді — дві виборчі дільниці. Але обидві знаходяться в будівлі місцевої школи. На виборчій дільниці №120619 зареєстровані 1319 виборців, на так званій «малій» дільниці під номером 120620 — 451 виборець.
Додати коментар