Кобеляцький «Водоканал» накопичує мільйонні борги
Міське підприємство, основним завданням якого є забезпечення населення питною водою, із 2018 року лише збільшує борги.
І навіть перейменування «Водоканалу» на «Водоканал Плюс» нічого не змінило. «Плюсівці» за рік уже «переплюнули» звичайних водоканалівців у розмірі суми боргу. І це — лише за рік «плідної» роботи. І навіть якщо через кілька місяців у Кобеляках з’явиться «Водоканал Плюс-Плюс», борговий мінус від цього не зміниться.
Непогана таки штука Інтернет. Завдяки йому та різноманітним сервісам, що діють на безкрайніх просторах Мережі, можна дізнаватися багато цікавої інформації. Особливо із розряду тієї, котру намагаються приховати від громадськості.
Приміром, за останні п’ять років у Кобеляках найбільш закритими від громадськості організаціями стали міська рада та підлеглі їй комунальні підприємства. Отримати від них інформацію про фінансовий стан та розпорядження бюджетними коштами стало практично неможливо. Міський голова Копелець та його підлеглі, всупереч вимогам Закону «Про доступ до публічної інформації», придумують нові й нові способи, аби кобелячани не знали правди про стан бюджету, який ці самі кобелячани і наповнюють.
Натомість громадянам «замилюють» очі в так званому інформаційному бюлетені міськради, який із самого початку виступив засобом масової дезінформації та пропаганди. Та не буду голослівним, перейду до фактів, котрі кожен громадянин може перевірити, навіть не звертаючись до брехунів з міськради на чолі з їх лідером Копельцем.
Отже, ресурс Опендатабот інформує усіх, хто бажає знати, що станом на 1 вересня 2020 року кобеляцьке комунальне підприємство «Водоканал Плюс» має податковий борг у сумі небагато-немало, а 627 тисяч 937 гривень 85 копійок (https://opendatabot.ua/c/41678708). Розшифровки боргу ресурс не подає, але швидше за все, йдеться про несплачений податок на додану вартість, тобто ПДВ. Такий гігантський борг перед бюджетом був накопичений лише за три роки. Адже «Водоканал» із плюсом заснувала міська рада наприкінці жовтня 2017 року. Той же Опендатабот повідомляє, що борг виник давно і кожного місяця лише зростає.
До цього боргу можна сміливо плюсувати ще й штраф, накладений екологічною службою через збитки, завдані державі внаслідок відкриття тим же Копельцем та його депутатами незаконного звалища в лісі. Нагадаємо, що екологи оштрафували «водоканалівців» за це на 486 тисяч 833 гривні. Було це ще в червні поточного року. Звичайно ж, штраф ніхто не сплатив. Про це «ЕХО» повідомляло в публікації «Півмільйона для «Водоканалу».
Тобто, уже накопичується більше, ніж мільйонний борг. Але ж це ще далеко не все. Скільки комунальники заборгували по кредиту, взятому на придбання техніки, не знає навіть всезнаючий Інтернет та його ресурси. Адже це є банківською, водоканалівською та міськрадівською таємницею.
Та навіть якщо припустити, що «Водоканал Плюс» вчасно сплачує відсотки та обов’язкові платежі по мільйонному кредиту, то борговий зашморг від цього не надто послаблюється.
Два із половиною мільйони боргу від умілих господарників
Можливо, хтось не знає, але в Кобеляках зареєстроване ще й підприємство «Водоканал». Його ніхто не закривав. У всякому випадку, в Єдиному реєстрі юридичний та фізичних осіб це підприємство існує.
А раз так, то залишаються і борги, котрі такими ж ударними темпами, як і у випадку з «Водоканалом Плюс», накопичували «умілі господарники» і «справжні хазяїни» Юрко з Копельцем.
Уже згаданий Опендатабот (https://opendatabot.ua/c/32115198) невблаганно засвідчує, що отой нібито «померлий» «Водоканал» є фігурантом 17 судових справ. Звичайно, мова поки що йде не про кримінал, а про господарські та адміністративні справи. Але від цього не легше.
Адже Полтавський окружний адміністративний суд своєю ухвалою від 18 серпня 2020 року (Справа № 440/506/20) зобов’язав «Водоканал» сплатити 160 тисяч 157 гривень 67 копійок податкового боргу. Це — несплачений ПДВ, податок на прибуток, земельний податок, плата за користування надрами та плата за спец водокористування.
А є ж іще й рішення Господарського суду Полтавської області від 12 липня ще 2018 року (Справа № 917/2173/17). Ним суд, згідно із заявою Державної екологічної служби, стягнув із «Водоканалу» за самовільне користування надрами ще 1 мільйон 233 тисячі гривень 16 копійок.
А тепер сплюсуйте оці мільйони та сотні тисяч. Скільки виходить? Десь 2500000. І це лише те, що лежить на поверхні. А додайте банківський кредит та борги, про які навіть Інтернет не знає.
Звичайно, виникає логічне запитання: «А чому міська рада і її комунальне підприємство не платять податки, не сплачують штрафи, які наклали державні органи?». Куди дивиться податкова, прокуратура, виконавча служба?
Відповідь дуже проста. А не платять тому, що немає в нас податкової, прокуратури, виконавчої служби. У нас взагалі держави немає. Натомість є люди із прізвищами Біленький, Кулініч і їм подібні, завдяки яким Копелець та Юрко й можуть дурити залишки держави та добросовісних платників податків.
Була б держава, то всі названі персонажі вже б по амністії вийшли.