Два марафони за два тижні
У жовтні кобеляцький легкоатлет Максим Скоробагатов двічі пробіг дистанцію у 42 кілометри.
Що таке 40 кілометрів? Для жителів Орлика, Світлогірського і Григоро-Бригадирівки — це фактично відстань до Кобеляк. А для мешканця містечка Максима Скоробагатова — дистанція, яку він успішно долає під час спортивних змагань з бігу.
Максим на власному прикладі доводить, що в спорт можна прийти майже в 30‑ть і за п’ять років суттєво покращувати свої результати, пробігши не один напівмарафон та марафон.
І для того, щоб займатися бігом, потрібні бажання, сила волі, тренувальна програма і підтримка сім’ї. Саме так, адже легкоатлет дистанційно займається під керівництвом полтавського тренера Дмитра Кербута. А на тренуваннях і забігах його часто супроводжують дружина Люба і донька Зої.
Цього року легкоатлет пробіг офіційних два напівмарафони і стільки ж марафонів.
Максим говорить:
— Карантин змінив сценарій забігів. Одеський напівмарафон я бігав 31 травня околицями Кобеляк, так як він проходив дистанційно. Потім 6 вересня в Полтаві знову була «половинка». Її ми бігли з товаришем Олегом Русиним. Жовтень видався складним. Справа в тому, що на 2020‑й я забронював два марафони. Перший, харківський, мав відбутися в квітні, але його перенесли на 4 жовтня. А слідом, 18‑го, стартував забіг у Львові. Усе ж, вирішив бігти обидві дистанції.
У Харків із Максимом традиційно відправилися дружина і донька. Трирічна Зої теж спробувала себе в ролі легкоатлета і разом з мамою пробігла 1,6 кілометра.
Спортсмен говорить, що забіг перенесли з центру міста на лижну базу. «Марафонцям» потрібно було здолати два кола по 21 кілометр, на яких вистачало затяжних підйомів. Максим стартував у парі зі своїм тренером, який ставив завдання пробігти дистанцію за 3 години 20 хвилин.
— Мене вистачило на половину маршруту, коли секундомір показував 1:31. Далі я почав відставати, — згадує Максим. — Загалом же витратив 3:38. Завершив на 18 хвилин повільніше, ніж планував.
Львівський марафон для легкоатлета знову проходив дистанційно, у Кобеляках. Він пробіг «бетонкою» (нова автодорога Н-31) до Гайового, далі звернув на асфальтну дорогу і направився до Лівобережної Сокілки. Повернувся цим же маршрутом. Поряд із ним на велосипеді їхала Люба, яка везла для спортсмена воду, солодощі і фрукти.
Маленька Зої теж бігає
— Цього разу біг значно повільніше. Результат — 3:56, — каже Максим. — Страшенно пекли ноги. Сказав про це тренеру. Коли він побачив у соцмережах відео з мого забігу, то зателефонував і сказав, що, будучи зі мною в той момент, надавав би щиглів. Виявляється, бетонною дорогою протипоказано бігати, це негативно впливає на суглоби.
Також легкоатлет зізнався, що влітку почав займатися плаванням. У цьому йому допомагає колега Дмитра Кербута із Running Club Poltava. Тренувався Максим на річках Ворскла і Коломак. Його мета — участь у триатлоні Iron Way, який щорічно проходить у Харкові.
Наступного літа спортсмен хоче виступити в категорії, де учасники пливтимуть 1,9 кілометра, їхатимуть на велосипеді 90 кілометрів та бігтимуть 21 кілометр.
Додати коментар