У Кобеляцькому районі виявили артснаряд і авіабомбу
Боєприпаси часів Другої світової війни знайшли в Біликах та Григоро-Бригадирівці.
Зі слів заступника начальника Кобеляцької пожежно-рятувальної частини Романа Гущенка, у неділю, 1 листопада, у Біликах, на території приватного домогосподарства, власники побачили артснаряд калібром 76 міліметрів. Наступного дня працівники аварійно-рятувального загону знешкодили снаряд неподалік Гайового. Спецпризначенці не вперше використовують цю місцину для знешкодження подібних знахідок.
— Не встигли спецпризначенці доїхати в Полтаву, як зателефонували мешканці Григоро-Бригадирівки і повідомили, що під час земельних робіт вирили авіабомбу, — говорить Роман Гущенко. — Його також знешкоджуватиме аварійно-рятувальний загін.
Також заступник начальника розповів, що з початку цього року піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону 5 разів залучався для знешкодження контрольованим підривом вибухонебезпечних предметів на території Кобеляцького району. Зокрема, їх виявляли в Бутенках (поблизу залізнодорожньої колії), у Григоро-Бригадирівці (земельна ділянка приватного домогосподарства), у Світлогірському (відкрита територія), у Кобеляках (земельна ділянка приватного домогосподарства), у Біликах (земельна ділянка приватного домогосподарства).
Усього знешкоджено: а) мінометних мін калібру 82 мм — 1 одиниця, калібру 125 мм — 1, калібру 76 мм — 7; б) артилерійських снарядів: а) калібру 122 мм — 11, калібру 76 мм — 5.
Користуючись нагодою, заступник начальника Кобеляцької пожежно-рятувальної частини звернувся до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами. Категорично забороняється: торкатися підозрілого предмету або пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; розбирати вибухонебезпечний предмет.
— Пам’ятайте, що в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, необхідно відразу повідомити про це за номерами 101 або 102, а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси, — наголосив Роман Гущенко.
Додати коментар