У Кобеляцькій ЦРЛ із діагнозом пневмонія лікуються 30 пацієнтів

У Кобеляцькій ЦРЛ із діагнозом пневмонія лікуються 30 пацієнтів

Про це редакцію повідомив головний лікар закладу Володимир Казирод. За словами медика, така кількість хворих не є критичною, але перевищує середньостатистичні показники.

Інфекційне відділення кобеляцької лікарні, куди ще влітку госпіталізували пацієнтів із пневмонією, давно переповнене. Тому людей із запаленням легень лікують у палатах неврологічного та терапевтичного відділень. Там, за словами Казирода, є все необхідне для надання відповідних медичних послуг.

Коментуючи ситуацію, Володимир Олексійович підкреслив:

— Зараз принагідно нагадаю про критику і обвинувачення в тому, що ми закриваємо відділення в лікарні. Я тоді пояснював, що ми нічого не закриваємо, а перепрофільовуємо відділення для прийому великої кількості хворих. От зараз цей період настав. Хворих дійсно багато, значно більше, аніж у цей період зазвичай. Але відділення готові, палати готові, медики працюють. Наша лікарня, про що я теж уже повідомляв, готувала документи і фахівців, закупляла обладнання для того, щоб отримати від держав так званий «ковідний пакет» фінансування. І вже півмісяця ми працюємо по цій програмі. Гроші держава платить вчасно.

Володимир Казирод розповів і про найближчі плани керівництва лікарні по поліпшенню матеріально-технічної бази. За його словами, після покупки газоаналізатора крові, зараз на першому плані — обладнання якомога більшої кількості ліжок системами подачі кисню для пацієнтів. Станом на сьогодні у лікарні 19 таких ліжок, 17‑ть — у інфекційному відділенні та 2 — у неврологічному. А буде — сімдесят. Кошти на переобладнання лікарня отримала у повному обсязі. Уже виготовлена проектна документація.
Залишилося лише дочекатися, коли працівники підприємства, котре може здійснювати подібні роботи, закінчать інші об’єкти.

Казирод пояснив:

— Справа в тому, що на всю Полтавську область лише дві фірми можуть виконати ці роботи. І зараз ми просто чекаємо, коли вони закінчать працювати в іншій лікарні і приїдуть до нас. Якщо все йтиме згідно з попередньо обумовленим графіком, то протягом місяця до 70 ліжок у нашій лікарні буде підведений кисень.

Лікар розповів, що стан більшості хворих на пневмонію, котрі госпіталізовані в ЦРЛ, є задовільним. Частина із них — кисневозалежні і отримують відповідну терапію через апарати боброва. Це — не апарати штучної вентиляції легень. Одна жінка постійно дихає чистим киснем.

Між тим, згідно з офіційною статистикою, за весь час епідемії коронавірус був діагностований у 165 жителів району. 17 листопада були зафіксовані 17 нових випадків.

 

23 хворих за добу і одна померла

17 листопада Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України повідомив, що від початку карантину на Полтавщині діагностували 15 884 випадки захворювання на Ковід-19. Із них 622 випадки діагностували за останню добу.

Як розповіла головний лікар Новосанжарської райлікарні Ольга Гиря, загалом у районі на коронавірус захворіли 227 чоловік.

— Станом на вівторок маємо 23 нові випадки, — говорить медик. — На жаль, учора від двосторонньої пневмонії померла 70-річна пацієнтка. Усього в інфекційному відділенні перебувають 8 хворих із пневмонією. Один із них підключений до апарату штучної вентиляції легень.

Ольга Гиря зауважила, що Полтавська область підписала договори з харківською та трьома київськими лабораторіями, що в рази пришвидшило отримання результатів тестування на Ковід-19 — із семи до трьох-чотирьох днів.

Також медик додала, що для потреб районної лікарні закуплені 100 експрес-тестів, вартістю 125 гривень за один.

— Раніше за кошти медустанови ми придбали обладнання для проведення досліджень методом імуноферментного аналізу, — пояснила головний лікар. — За допомогою приладу наші фахівці визначають антитіла до Ковід-19 — імуноглобуліни M і G. Наразі робимо імуноферментний аналіз медпрацівникам лікарні. Із 205 працюючих уже обстежили 84. Із моменту поширення інфекційної хвороби її діагностували у 18 співробітників райлікарні. Імуноферментний аналіз показав, що антитіла до Ковід-19 мають 23 медики. Виходить, що п’ятеро чоловік перенесли хворобу на ногах, не помітивши її.


Автор: Ігор Філоненко
20 листопада 2020, 11:38 | Кобеляки | Спорт і здоров'я

1. Fed654Frumos / 20 листопада 2020, 12:03 Цитувати
Апарат Боброва???!!!Це ж зрада зрадная!Лікувати українців чисто московсько-мокшанським апаратом?Негайно перейти на які-небудь апарати Шухевича.А то якось дивно виходить,вакцину російську від ковіду не можна,а апарати придумані хірургом МГУ можна.Фуйня якась...
2. orakul / 20 листопада 2020, 17:47 Цитувати
1.Fed654Frumos
«перейти на які-небудь апарати Шухевича.А то якось дивно виходить»

Скажу більше, вони й досі таблицею Менделєєва користуються. Куди тільки Славко із Селеною дивлятся?
3. Filon / 20 листопада 2020, 18:25 Цитувати
1.Fed654Frumos
«Апарат Боброва???!!!Це ж зрада зрадная!Лікувати українців чисто московсько-мокшанським апаратом»

Ваш сарказм, на жадь, небезпідставний. А взагалі, коли починаєш трішечки читати про лікування пневмонії, то розумієш, що нічого нового у розрекламованому ковіді немає. Я і у лікуванні пневмонії. Застереження, читати не істеричні пости в соцмережах і не «висери» сучасних дохтурів у тому числі і заслужених, а те, що було написано хоча б років пять-десять тому. А весь оцей вселенский шухер, тільки через те, що всі держави світу «забили» на здоровя своїх громадян, зробивши медицину суто комерційним проектом, І прикро усвідомлювати те, що і зараз нічого не змінюється. Ну про фахову деградацію, вже мовчу.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.