У Кобеляцькій ЦРЛ із діагнозом пневмонія лікуються 30 пацієнтів
Про це редакцію повідомив головний лікар закладу Володимир Казирод. За словами медика, така кількість хворих не є критичною, але перевищує середньостатистичні показники.
Інфекційне відділення кобеляцької лікарні, куди ще влітку госпіталізували пацієнтів із пневмонією, давно переповнене. Тому людей із запаленням легень лікують у палатах неврологічного та терапевтичного відділень. Там, за словами Казирода, є все необхідне для надання відповідних медичних послуг.
Коментуючи ситуацію, Володимир Олексійович підкреслив:
— Зараз принагідно нагадаю про критику і обвинувачення в тому, що ми закриваємо відділення в лікарні. Я тоді пояснював, що ми нічого не закриваємо, а перепрофільовуємо відділення для прийому великої кількості хворих. От зараз цей період настав. Хворих дійсно багато, значно більше, аніж у цей період зазвичай. Але відділення готові, палати готові, медики працюють. Наша лікарня, про що я теж уже повідомляв, готувала документи і фахівців, закупляла обладнання для того, щоб отримати від держав так званий «ковідний пакет» фінансування. І вже півмісяця ми працюємо по цій програмі. Гроші держава платить вчасно.
Володимир Казирод розповів і про найближчі плани керівництва лікарні по поліпшенню матеріально-технічної бази. За його словами, після покупки газоаналізатора крові, зараз на першому плані — обладнання якомога більшої кількості ліжок системами подачі кисню для пацієнтів. Станом на сьогодні у лікарні 19 таких ліжок, 17‑ть — у інфекційному відділенні та 2 — у неврологічному. А буде — сімдесят. Кошти на переобладнання лікарня отримала у повному обсязі. Уже виготовлена проектна документація.
Залишилося лише дочекатися, коли працівники підприємства, котре може здійснювати подібні роботи, закінчать інші об’єкти.
Казирод пояснив:
— Справа в тому, що на всю Полтавську область лише дві фірми можуть виконати ці роботи. І зараз ми просто чекаємо, коли вони закінчать працювати в іншій лікарні і приїдуть до нас. Якщо все йтиме згідно з попередньо обумовленим графіком, то протягом місяця до 70 ліжок у нашій лікарні буде підведений кисень.
Лікар розповів, що стан більшості хворих на пневмонію, котрі госпіталізовані в ЦРЛ, є задовільним. Частина із них — кисневозалежні і отримують відповідну терапію через апарати боброва. Це — не апарати штучної вентиляції легень. Одна жінка постійно дихає чистим киснем.
Між тим, згідно з офіційною статистикою, за весь час епідемії коронавірус був діагностований у 165 жителів району. 17 листопада були зафіксовані 17 нових випадків.
23 хворих за добу і одна померла
17 листопада Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України повідомив, що від початку карантину на Полтавщині діагностували 15 884 випадки захворювання на Ковід-19. Із них 622 випадки діагностували за останню добу.
Як розповіла головний лікар Новосанжарської райлікарні Ольга Гиря, загалом у районі на коронавірус захворіли 227 чоловік.
— Станом на вівторок маємо 23 нові випадки, — говорить медик. — На жаль, учора від двосторонньої пневмонії померла 70-річна пацієнтка. Усього в інфекційному відділенні перебувають 8 хворих із пневмонією. Один із них підключений до апарату штучної вентиляції легень.
Ольга Гиря зауважила, що Полтавська область підписала договори з харківською та трьома київськими лабораторіями, що в рази пришвидшило отримання результатів тестування на Ковід-19 — із семи до трьох-чотирьох днів.
Також медик додала, що для потреб районної лікарні закуплені 100 експрес-тестів, вартістю 125 гривень за один.
— Раніше за кошти медустанови ми придбали обладнання для проведення досліджень методом імуноферментного аналізу, — пояснила головний лікар. — За допомогою приладу наші фахівці визначають антитіла до Ковід-19 — імуноглобуліни M і G. Наразі робимо імуноферментний аналіз медпрацівникам лікарні. Із 205 працюючих уже обстежили 84. Із моменту поширення інфекційної хвороби її діагностували у 18 співробітників райлікарні. Імуноферментний аналіз показав, що антитіла до Ковід-19 мають 23 медики. Виходить, що п’ятеро чоловік перенесли хворобу на ногах, не помітивши її.