Скільки людей без громадянства проживає в Україні

Скільки людей без громадянства проживає в Україні

Згідно з даними Управління ООН у справах біженців, в Україні проживають понад 36 тисяч осіб без громадянства. Про це повідомляє пресслужба Мінюсту України.

У 76 країнах може налічуватися близько 4,2 мільйона осіб без громадянства. В Україні проживають понад 36 тисяч таких осіб.

Начальниця Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостилю Ірина Дубиківська зазначила, що в людей без громадянства немає свідоцтва про народження, паспорта або будь-якого іншого посвідчення особи. Без документів вони часто не мають можливості вчитися, укладати шлюби й навіть звертатися за медичною допомогою. У разі смерті такої особи не видається свідоцтво про смерть і не відбувається офіційне поховання. А це означає, що в умовах пандемії, мільйони таких осіб у всьому світі залишилися віч-на-віч з цією небезпечною загрозою. Вони відсутні в офіційних статистиках та часто існують на межі виживання, їх нерідко ізолюють від суспільства та позбавляють базових прав, — сказала вона.

За словами Дубиківської, більшість осіб під ризиком безгромадянства в Україні — це діти, народжені на непідконтрольній українській владі території Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, бездомні особи, люди похилого віку, які є власниками радянських паспортів (переважно у сільській місцевості), та засуджені особи.

За статистикою, приблизно третина усіх осіб без громадянства — діти.

В Україні відділами державної реєстрації актів цивільного стану з лютого 2016 року по вересень 2020 року зареєстровано 47 597 фактів народжень дітей, місцем народження яких є окупована територія Автономної Республіки Крим та Севастополя (10 327), а також тимчасово непідконтрольні території Донецької (23 586) та Луганської (11 207) областей.

22 листопада, 17:03 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.