На період дії карантину в Україні знизять ціну на газ для населення, – Шмигаль

На період дії карантину в Україні знизять ціну на газ для населення, – Шмигаль

На період карантину або до кінця опалювального періоду держава врегулює ціну на газ для населення.

Про це під час засідання Уряду повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“На час карантину маємо запровадити державне регулювання ціни на газ для населення. Пропонована ціна, яка встановиться – 6,99 грн. На сьогодні це є найнижча біржова ціна на газ”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр дав доручення Міністерствам підготувати проєкт постанови Кабінету Міністів про запровадження державного регулювання ціни на газ для населення з метою захисту побутових споживачів від зловживання в галузі постачання природного газу.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – роз’яснив виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко.

Щодо тарифів за розподіл газу Шмигаль зазначив, НКРЕКП розпочинає перевірку всіх газопостачальників, особливо, тих, які встановили найвищі тарифи.

“НКРЕКП перевірить всі газопостачальні компанії. Особливо проблемна ситуація там, де функціонують малі газорозподільні оператори. Це питання має бути вирішене в найближчій час. Готуються відповідні законопроєкти”, – зазначив Шмигаль.

«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Денис Шмигаль.

Щодо єдиного тарифу на електроенергію, то Шмигаль доручив Мінсоцполітики проконтролювати це питання та спрямувати механізм субсидіювання, який допоможе тим, хто опалює помешкання електроенергією.

“Поки ринок газу в Україні продовжує формуватися, держава має підтримати людей. Тому рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця карантинних обмежень. За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи”, – зазначив Шмигаль.
1. Fed654Frumos / 13 січня, 16:22 Цитувати
А схуялі тільки на період карантину?
2. Fed654Frumos / 13 січня, 16:54 Цитувати
А взагалі в мене питання.Чому при кривавому Януковичу,який змушував нас жити під гнітом Московії,яка гнобила українців газ був 72 копійки за куб,а зараз після підписання всіх можливих і не можливих угод та асоціацій з нашими європейськими та американськими найліпшими друзями в нас ціна принаймні в Кобеляках 8 грн (це без доставки)?В чому покращення?Для українців,я маю на увазі, що друзям нашим покращало, то в мене сумніву немає))
3. Fuks / 13 січня, 17:24 Цитувати
Та Янек же кажуть бандит був...А це ж прийшли праведі і правильні 3,14дараси..Їм народ по качану.Ще все попереду.Ось земелька двинеться оттоді заживем.За Яником вже плачуть,і ще плакатимуть..Де оті рвало сорочечники в ліце Антонових,Дригів,Струків,Кулічковських і прочіх...Виходьте,захищайте народ який виздихує..
4. arturwanga / 13 січня, 17:47 Цитувати
А про що балакати треба тільки заберати труби на баланс громад, я в принципі переконаний ,був що так і буде, а осінню буде взагалі кабздець.

Змінено 13.01.2021, 18:23
5. IgorSergeevich / 13 січня, 20:47 Цитувати
Чому тільки на період пандеміі ? А далі що знову будемо перекривати дороги? а смисл ?так може краще зараз все перекрити і до перемоги місяць два, поки вони непрокинуться? По інсайдеру наші депутати "Сила Громади" тільки звернення відправлять так вже ми знаємо 6.99 Але це ціна непідйомна. А осінню знову 10 грн а може більше.Закликаю всіх стояти тільки за взяття на баланс ГТС на баланс громади Кобеляцькоі.
6. Fed654Frumos / 13 січня, 21:31 Цитувати
А ти давно вже стоїш,закликальщиик? А головне,де?
7. IgorSergeevich / 14 січня, 00:38 Цитувати
6.Fed654Frumos
«А ти давно вже стоїш,закликальщиик? А головне,де?»

Думаю в Бережнівці.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.