Під час «Великого будівництва» на трасі Дніпро-Решетилівка знайшли монету хана Тохтамиша

Під час «Великого будівництва» на трасі Дніпро-Решетилівка знайшли монету хана Тохтамиша

Під час будівництва траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка дорожники відкопали знахідки, яким понад 2 тисячі років.

"Як свідчать старі карти, у 18-19 ст. на місці будованої автомагістралі проходив шлях з постоялими дворами, млинами та корчмами. Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка та ручні жорна, монета часів правління Російською імперією Петра І", - повідомили в Укравтодорі.

Усі віднайдені археологічні артефакти Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області покаже на спеціальній виставці. Вона відкривається сьогодні, 1 березня, за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24 (1 поверх). Вхід вільний. Виставка працюватиме 1-5 березня, з 10.00 до 13.00.

Відвідувачі матимуть нагоду побачити найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку – бронзову сокиру – кельт, яка належить до доби фінальної бронзи, вістря стріл з кістки та бронзи.

Різноманітна кераміка представлена як найдавнішими ліпленими посудинами, так й уламками давньогрецьких амфор. Цікава і ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша.

1 березня, 13:41 | Полтавщина | Цікаве

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.