Погладив котика? Приготуй 2 500 гривень
За боротьбою із коронавірусом українці, як влада та медики, так і звичайні громадяни дещо призабули про існування інших, набагато небезпечніших хвороб. Приміром, таких, як сказ, котрий, зазвичай, закінчується смертю зараженої людини.
Приводом для написання цієї статті став пост у Фейсбуці, опублікований невгамовним депутатом Білицької селищної ради Павлом Гунжелем. Активність Павла Олександровича, як відомо, розповсюджується далеко за межі Біликів та Бутенок. І ось днями він згадав про Козельщину.
Гунжель розмістив пост із гучною назвою: «НАШЕСТЯ СКАЖЕНИХ КОТІВ В КОЗЕЛЬЩИНСЬКІЙ ГРОМАД». Ось, що він написав:
— Догосподарювались. По вулицях с.Бреусівка Козельщинської громади бігають (бешені) скажені коти та нападають на місцевих жителів. Вчора, близько 19.00 одна з тварин напала на дітей та покусала 10‑річного хлопчика. Звернення батьків постраждалого до місцевої влади — голови Троцького, заступників, старости, результату не дало і батькам прийшлось самостійно ловити небезпечну тварину. Мені, редактору газети, про цю подію повідомили о 9.00 15.08.2021 і я, реагуючи, був змушений повідомити про цей випадок поліцію. Поліціянти, на диво швидко протягом 10 хвилин були на місці події та викликали відповідні служби, окрім голови громади Троцького – в нього вихідний і він відпочивають…
Ми добросовісно обдзвонили медичні заклади Козельщини, щоб перевірити достовірність інформації, яку розповсюдив Гунжель.
І в місцевому ПМСД, і в приймальному відділенні лікарні дружно відповіли, що звернень із скаргами на покуси котами до них не надходило. Хоча, з іншого офіційного джерела, на умовах анонімності, ми отримали підтвердження, що факт таки був.
Що ж, якщо медики приховують інформацію чи не володіють нею в достатньому обсязі, то нехай це залишиться на їх совісті.
Між тим, потрібно нагадати землякам, що сказ є однією з найнебезпечніших інфекційних хвороб. А його носіями зазвичай є бродячі коти, собаки, дикі лисиці та їжаки.
І в Козельщинській, і в Кобеляцькій лікарнях нас запевнили, що антирабічна вакцина, яка при вчасному її застосуванні рятує людину від смерті, у закладах є. Але не зайвим буде нагадати, що вартість одного флакона сучасного антирабічного препарату в аптеках становить близько п’ятисот гривень.
Людині в разі підозри на сказ необхідно зробити п’ять ін’єкцій. П’ять помножити на п’ятсот, як відомо дорівнює дві з половиною тисячі гривень. Так що добре подумайте перед тим, як гладити бродячих тварин.