Бойові дії, окупація або руйнація

Бойові дії, окупація або руйнація

Саме в таких випадках внутрішньо переміщені особи отримуватимуть щомісячну фінансову допомогу на проживання від держави.

Днями урядовці прийняли постанову під номером 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією рф проти України». Цим  правовим актом Кабінет Міністрів змінив умови призначення та виплати допомоги на проживання переселенцям.

Зміни торкнулися наступних аспектів.

По-перше, за березень та квітень всі внутрішньо переміщені особи, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних та котрі звернулись за її призначенням до 30 квітня, отримають допомогу на проживання.

По-друге, з травня державна фінансова підтримка надаватиметься переселенцям:

  • які перемістилися з громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
  • які перемістилися з територій, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

У Департаменті соцзахисту населення відзначили, що таке рішення Кабміну дозволяє переселенцям, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №75 від 25 квітня цього року.

До слова, допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам визначені у розмірі:

  1. для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень на місяць;
  2. для інших осіб — 2000 гривень на місяць.

Згідно з українським законодавством, переселенці, які повернення до покинутого місця постійного проживання, повинні протягом трьох днів повідомити про це органи соцзахисту населення за місцем отримання довідки або після повернення до покинутого постійного місця проживання, для скасування довідки про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи. Повідомлення також можна подати через Портал Дія.

При цьому дія довідки не скасовується  для переселенців, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
7 травня 2022, 10:22 | Полтавщина | Фінанси

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.