Закінчилися обмеження, пов’язані з нерестовим періодом

Закінчилися обмеження, пов’язані з нерестовим періодом

З 21 червня 2022 року на водоймах загального користування дозволяється вилов риби на загальних умовах, передбачених Правилами любительського і спортивного рибальства, основні з яких:

  • дозволений вилов вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом з блешнею;
  • добова норма вилову риби становить 3 кг (або трофей).

Крім того, існують мінімально допустимі розміри риби, при яких її можна брати в улов: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см та інші Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Проте застерігаємо, що на період воєнного стану заборонена навігація для маломірних (малих) суден, моторних суден, прогулянкових, вітрильних, спортивних, швидкісних суден, суден флоту рибної промисловості, водних мотоциклів і засобів розваг на воді. Такі розпорядження видаються обласними військовими, міськими чи районними державними адміністраціями. Просимо уточнювати інформацію у вказаних державних органів, бути обачливими та обережними.

Отже, згідно із розпорядженням голови Полтавської обласної військової адміністрації адміністрації № 37 від 30 березня 2022 року , встановлено заборону на риболовлю взагалі на період воєнного стану. За винятком ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом ЛИШЕ З БЕРЕГА в межах населених пунктів.

Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 термін дії воєнного стану продовжено до 23 серпня 2022 року.

Заборона на вилов раків триває по 30 червня (включно).

Після закінчення заборони, раків можна добувати ручним збиранням, раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, «розщіпом» - не більше п'яти снастей на ловця. Норма – 30 шт. на особу

Наголошуємо, що до 14 липня включно на Полтавщині ще триватиме нерестова заборона на придаткових водах. Сюди відносяться непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, копанки, ставки та інші водойми.

Здійснення промислового вилову на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах розпочинається з 25 червня.

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої.

Залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може також наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу, порушник також має сплатити збитки, нанесені рибному господарству за кожний незаконно виловлений хвіст, незалежно від розміру, відповідно до такс: сом – 5 117 грн, сазан (короп) – 3 706 грн, товстолоб - 3 638 грн, судак – 3 587 грн, білий амур – 3 553 грн, щука – 3 468 грн, лящ – 1 649 грн, лин – 1 598 грн, карась сріблястий – 1 581 грн, плітка (тарань), краснопірка, плоскирка – 1 564, рак – 3 332 грн. та інші.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номером: (096) 907 50 08.


Автор: Полтавський рибоохоронний патруль
23 червня, 10:24 | Полтавщина | Суспільство

Читайте також:


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.