Якою буде погода в січні

Якою буде погода в січні

Пропонуємо довгостроковий прогноз Укргідрометцентру та узагальнений прогноз двох популярних метеосайтів.

За словами заступника директора Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, середньомісячна температура в січні буде на 1,5-2 градуси вище кліматичної норми. У цифрах — від 0 до 4 градусів морозу, на Закарпатті, у Криму, Одеській та Херсонській областях — від 0 до 2 тепла. Це на 3-5 градусів холодніше, ніж було в грудні.

За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря в січні становить 41,9 градуса морозу (Черкаська та Луганська області). У більшості областей України бувало не більше 27 градусів морозу, в окремих районах Харківської, Дніпропетровської, Київської, Сумської областей та в Карпатах — 39 градусів морозу, на узбережжі Криму — мінус 22 градуси.

Абсолютний максимум температури — 18 градусів тепла, у Криму — +21 градус.

Опадів у січні в середньому по України випаде трохи менше, ніж у грудні — лише 32-43 мм, що в межах норми. Однак у східних, Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та в горах Криму снігу навалить до 78 мм, у Карпатах — місцями до 100 мм, або дещо більше за норму.

У перерахунку на «чистий» сніг це від 30 до 40 см у середньому по країні, 75 см — на сході, частині західних областей та в Криму і до одного метра в Карпатах. Тобто лижникам цієї зими буде, де покататися, сніг не розтане, бо середня по січню температура очікується мінусовою.

Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що січень в Україні виявиться досить теплим і майже без снігу. Однак у північних та частині східних областей під кінець місяця очікуються сильні хуртовини та помірні морози.

У центрі країни (Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Полтавська, Дніпропетровська області) зима теж мало нагадуватиме про себе майже два тижні. Плюсова температура від 4 до 8 градусів тепла вдень і +1-2 градусів ночами утримається до Старого Нового року (14 січня). А от надалі майже до кінця місяця запанують морози, нехай і невеликі, від -1-2 градусів вдень до -3-5 градусів уночі. Ближче до лютого потеплішає до 0 градусів.

З опадами буде по-різному: Дніпропетровщина виявиться у січні найсухішою, а Полтавщина — найбільш засніженою. Очікується, що сильний снігопад на Полтавщині може бути від 21 до 24 січня. У решті областях інтернет-синоптики «бачать» дощ із мокрим снігом, який випадатиме майже щодня.

Очевидно, що справжнього снігу за таких високих температур очікувати годі, а от дощі будуть, хай незначні, але часті, інколи з мокрим снігом.

Прогнози Укргідрометцентру та погодних сайтів подібні: січень очікується без сильних тривалих морозів, але з великою кількістю днів з опадами.  


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.