Вартість «пакунку малюка» зросла, а вміст збільшився

Вартість «пакунку малюка» зросла, а вміст збільшився

Відповідну інформацію повідомили працівники Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, посилаючись на Міністерство соціальної політики України.

Як відзначили в Департаменті, склад бебі-бокса переглядають кожні 4 роки. Для цього представники служби соцзахисту враховують думки фахівців кількох міністерств, представників UNICEF Ukraine та відгуки батьків. За результатами обговорень вміст «пакунка малюка» коригують.

Цього року склад бейбі-бокса стане більш раціональним, оскільки збільшиться кількість товарів, що мають попит:

  • багаторазові вологостійкі пелюшки,
  • теплий одяг для немовлят,
  • плед-ковдру замінять на більшу для зручнішого використання,
  • зменшиться кількість одягу найменшого розміру.

Згідно повідомлення Департаменту соцзахисту, також зміниться і вартість «пакунка малюка»: із 6 816 до 7 689 гривень. Вартість «пакунка малюка» дорівнює трьом розмірам прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Із 2024-го цей мінімум становить  2 563 гривні.

У Департаменті нагадали, що «пакунком малюка» називають одноразову допомогу від держави сім’ям, у яких з’явилася дитина. У бейбі-боксі зібрані майже сто речей, необхідних для догляду за немовлям: одяг, підгузки, матрац і ковдри, пелюшки, іграшки, засоби гігієни.

Отримати «пакунок малюка» можуть біологічні батьки, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

«Пакунок малюка» запроваджений у 2018 році в межах пілотного проєкту Уряду України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС). За весь час українські батьки отримали близько 700 тисяч «пакунків малюка».


Автор: Олександр ДІДЕНКО

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.