Піротехніка знаходиться під забороною

Піротехніка знаходиться під забороною

Використання салютів, феєрверків і петард заборонено на час воєнного стану.

Полтавське райуправління  ГУ ДСНС України в Полтавській області інформує, що, відповідно до пункту 2 протоколу засідання Ради оборони Полтавської області від 30 червня 2022 року № 23, на період дії воєнного стану на території Полтавщини заборонено продаж і використання салютів, феєрверків, петард та будь-яких інших піротехнічних засобів.

«Технічний регламент піротехнічних виробів» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 8 від 5 січня 2021 року установлює основні вимоги безпеки, яким мають відповідати піротехнічні вироби, щоб їх можна було надавати на ринку.

Піротехнічний виріб — будь-який виріб, що містить вибухові речовини або вибухову суміш речовин, призначені для отримання теплового, світлового, звукового ефекту, газу або диму або поєднання таких ефектів за допомогою самопідтримуваних екзотермічних хімічних реакцій.

Згідно ЗУ «Про систему громадського здоров’я» у редакції від 6 листопада 2023 року, а саме статті 32 частини 6 використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4 забороняється. Дозволено лише використання феєрверків класу F1: феєрверки, що мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму та призначені для використання в умовах обмеженого простору, у тому числі феєрверки, які можуть використовуватися в житлових будівлях.

Продаж та/або передача в будь-який спосіб феєрверків класу F1 особам, які не досягли 16 років, забороняється. Продаж та/або передача в будь-який спосіб сценічних піротехнічних виробів класу Т1, інших піротехнічних виробів класу P1 дозволяється лише особам, які досягли 18 років, а сценічних піротехнічних виробів класу Т2 та інших піротехнічних виробів класу P2 — лише особам із спеціальною підготовкою. Класифікація піротехнічних виробів та вимоги до осіб із спеціальною підготовкою встановлюються Технічним регламентом піротехнічних виробів, що затверджується Кабінетом Міністрів України.


Автор: Сергій ПРУГЛО, начальник Полтавського РУ ГУ ДСНС України в Полтавській області

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.