Кобеляки – треті в області по зарплатах

Кобеляки – треті в області по зарплатах

Взагалі, у Полтавській області колишній Кобеляцький район мав репутацію такого собі «міцного середняка». А новостворена Кобеляцька міська громада вважалася бідною. Але був один показник, по якому Кобеляки входили в перелік лідерів. Це — зарплата керівника.

До 31 січня поточного року міські голови Полтавської області, як і всі їх колеги в Україні, мали прозвітувати про свої доходи і майновий стан за 2022-й рік.
У принципі, із е-деклараціями чиновників може особисто ознайомитися кожен громадянин України, в якого є доступ до Інтернету. Адже всі ці дані розміщені в Єдиному Державному реєстрі декларацій, на який можна зайти без будь-яких обмежень.

Але в більшості випадків це завдання виконують журналісти, а потім ознайомлюють громадськість із отриманими результатами.

Досить типовим явищем є складення журналістами таких собі рейтингів зарплат посадовців того чи іншого рівня. От і в 2024 році в деяких електронних та паперових ЗМІ уже з’явилися публікації, в яких їх автори порівнюють заробітні плати міських голів Полтавщини. Увагу редакції «ЕХО» привернула стаття під назвою «Іномарка дружини-вчительки, подарунки на мільйони гривень: п’ятірка найбагатших мерів Полтавщини за 2022 рік». Вона була надрукована кременчуцьким виданням «ТелеграфЪ».

У ній мова йшла зокрема  про п’ятьох міських голів, які, згідно із даними, якими на той час оперувало видання, отримували найвищу зарплату. Хоча журналісти одразу попереджали, що на момент виходу в друк статті  вони ще не ознайомлювалися із деклараціями всіх без виключення міських голів.

А станом на 8 січня 2024 року «п’ятірка» найбільш високооплачуваних міських голів виглядала наступним чином (цитата із ТелеграфЪ):

 

Міський голова Лубен Олександр Грицаєнко

У своїй декларації голова Лубен вказав дружину — Людмилу Грицаєнко. З нерухомості мер міста має сумісну власність на квартиру, а також задекларував 2 гаражі. Подружжя Грицаєнків у 2021 році придбало 40 тисяч м² землі в селі Яхники Миргородського району. Їх грошова оцінка складає приблизно 33 тис. гривень.

Два роки тому Олександр Грицаєнко придбав  Suzuki Vitara 2020 року випуску за 467 тисяч гривень. Сьогодні українські представники Suzuki на своєму сайті пропонують ціни на авто цієї ж моделі від 737 тисяч гривень.

За 2022 рік на посаді міського голови Лубен Олександр Грицаєнко отримав 668 тис. 357 гривень. Його дружина Людмила, працюючи в Лубенській районній профспілці освітян, заробила 189 тисяч 455 гривень. Подружжя також отримало пенсію — загальна сума за рік на двох склала 259 тисяч 566 гривень.

У готівці мер Лубен тримає 700 тисяч гривень, його дружина — 200 тисяч гривень.

 

Міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков

У своїй декларації Дмитро Биков вказав дружину Тамілу Бикову та сина Дмітрія. Мер Горішніх Плавнів має дві земельні ділянки, загальною площею 1104 м², та будинок на 204 м². Дмитро Биков користується Volkswagen Tiguan 2010 року випуску за 309 тисяч гривень. Наразі ціна на машину цієї марки та моделі на майданчиках з продажу автомобілів стартує від 370 тисяч гривень.

За 2022 рік міський голова Горішніх Плавнів заробив приблизно 723 тис. гривень. Його дружина Таміла Бикова, яка керує товариством із обмеженою відповідальністю «Придніпровський торгбудтрест», завдяки підприємництву заробила 1 млн. 650 тисяч 699 гривень. У готівці очільник громади тримає 142 тисячі доларів, його дружина — 185 тисяч доларів.

На початку лютого 2022 року Дмитро Биков зробив подарунок у понад 3 млн. гривень. Хто саме його отримав — у декларації не вказано.

 

Міський голова Хоролу Сергій Волошин

Сергій Волошин з нерухомості має житловий будинок та три земельні ділянки, загальною площею понад 2 тисячі м².

У вересні 2022 року міський голова Хоролу придбав Mercedes-Benz C 200 2003 року випуску. Ціну автівки Сергій Волошин не вказав. На одній із платформ з продажу машин вартість транспорту цієї марки стартує приблизно від 150 тисяч гривень.

За  2022 рік на посаді мера Хоролу Волошин заробив 722 тисячі 497 гривень.

 

Міський голова Гадяча Володимир Нестеренко

У своїй декларації мер Гадяча вказав дружину Любов Нестеренко. У нерухомості мер Гадяча має будинок площею 328 м² та власні земельні ділянки — 2 тисячі 866 м². Дружина Любов Нестеренко володіє землею приблизно на 1000 м², квартирою і магазином.

Очільник  Гадяцької громади задекларував дві машини, обидві належать дружині. Їх ціни декларант не вказав. Зокрема, ціни на першу автівку — Volkswagen Polo 2004 року випуску — на одному із сервісів з продажу машин стартують від 130 тисяч гривень. Вартість другої машини — Citroen Berlingo 2002 року випуску — стартує від 100 тисяч гривень, є варіанти й дешевші.

За 2022 рік Володимир Нестеренко на посаді мера Гадяча отримав 742 тисячі 776 грн. Його дружина Любов Нестеренко завдяки підприємницькій діяльності заробила 170 тисяч гривень.

 

Міський голова Миргорода Сергій Соломаха

У декларації голова Миргорода вказав дружину Вікторію Соломаху. З нерухомості мер має два гаражі та земельну ділянку, а Вікторія Соломаха — квартиру, площею 57 м2. Сергій Соломаха задекларував автівку TOYOTA Yaris Cross 2022 року випуску. Володіє машиною Вікторія Соломаха, її придбали за понад 719 тисяч гривень у липні 2022 року.

Серед усіх міських голів, які задекларували статки за 2022 рік, очільник Миргорода отримав за рік найбільшу зарплатню — 972 тис. 664 гривні. Сергій Соломаха також має пенсію за рік — понад 200 тисяч гривень. У 2022 році голова Миргорода отримав пів мільйона гривень за відчуження майна від Андрія Соломахи.

Дружина мера Вікторія Соломаха працює педагогом у одному з ліцеїв Миргорода — за рік жінка отримала 190 тисяч 173 гривні, тобто на місяць — приблизно 15 тисяч гривень. Вчителька також отримала 82 тисяч 154 гривні за сумісництвом роботи в управлінні освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради.

У готівці очільник Миргородської громади тримає 609 тисяч 425 гривень, а його дружина — 10 тисяч доларів. На банківському рахунку вона також має понад 50 тисяч гривень.

У червні та липні 2022 року Сергій Соломаха зробив 2 подарунки на загальну суму 629 тис. гривень.

А після 31-го з’явилися нові лідери

Зокрема, свої декларації подали діючий міський голова Кременчука Віталій Малецький та екс-міський голова Кобеляк Олександр Копелець. Нагадаємо, що станом на 2022-й  рік Олександр Олександрович ще був чинним міським головою, отже й зобов’язаний подати декларацію за цей період часу.

Очікувано зарплатний рейтинг очолив міський голова Кременчука. Віталій Малецький задекларував 1 мільйон 107 тисяч 918 гривень зарплати. До речі, Олександр Мамай, на той момент ще міський голова обласного центру, отримував «смішну»  по мірках чиновників такого рангу заробітну плату, всього лише 351 тисячу гривень за рік. Щоправда, це зовсім не означає, що Олександр Федорович бідував. У цій же декларації він повідомив, що тримає в готівці більше мільйона доларів США і 5,5 мільйона гривень.

Та облишимо Мамая і Малецького. Після 31 січня в зарплатний рейтинг увірвався і наш земляк.

Олександр Копелець повідомив, що протягом свого останнього в цій каденції року на посаді отримав 781 тисячу 066 гривень. І цей показник вивів його, а з ним і Кобеляцьку громаду, на почесне третє місце. Попереду — лише Кременчук і Миргород (тут потрібно уточнити, що ми опрацювали декларації ще не всіх міських голів Полтавщини).

Щоправда, на цьому привід для гордості за земляка і закінчується. Немає в Олександра Копельця ні автомобіля, ні будинку. Є лише три з гаком гектари землі в Жуках.  У всякому разі, так вказано в декларації. А ще — 121 тисяча гривень річної пенсії та 62 тисячі плати від фермерського господарства «Покрова 2006». Окрім цього, йому в 2022-му повернули позику в сумі 240 тисяч гривень.

Заради справедливості слід зазначити, що люди, які керують громадою після Копельця ще ні в які рейтинги не потрапили.


Автор: Ігор Філоненко
11 лютого, 15:33 | Полтавщина | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.