Кобеляцьким діабетикам потрібно дотерпіти до літа

Кобеляцьким діабетикам потрібно дотерпіти до літа

А до цього людям, які хворіють на цукровий діабет, доведеться купляти інсулін чи інші препарати власним коштом або шукати лікарів-ендокринологів у  Полтаві в інших лікарнях.

У минулому номері «ЕХО» ми вже повідомляли про проблему, яка виникла в людей, котрі потерпають від цукрового діабету та потребують постійних ін’єкцій інсуліну.

Справа в тому, що в Кобеляках уже дуже давно немає лікаря-ендокринолога, який може скласти для хворого програму лікування. А без цієї програми лікар сімейної медицини не може виписати пацієнту рецепт на безкоштовний інсулін.

Раніше, протягом останніх двох-трьох років, кобелячан і біличан обслуговувала лікар із Нових Санжар. Але в 2024 році, у зв’язку із великим навантаженням, відмовилася це робити. Вона просто фізично не встигає скласти програми лікування для сотень, якщо не тисяч хворих.

І, як зазначала директор новосанжарської лікарні Ольга Гиря,  керівники кобеляцьких і білицьких медичних закладів були завчасно попереджені про те, що хворих із їх громад у Нових Санжарах обслуговувати не будуть з 1 січня 2024 року.

У результаті, діабетики зараз мають лише два варіанти. Перший — записуватися на прийом до лікаря-ендокринолога із полтавської міської лікарні №1 і там отримувати програму лікування, другий — просто купляти інсулін у аптеках.

Та вже після виходу в друк статті про проблеми діабетиків до редакції зателефонував директор Кобеляцької міської лікарні Володимир Казирод і повідомив, що через кілька місяців проблема буде вирішена.

За словами Володимира Олексійовича, вже зараз одна з лікарів-терапевтів проходить навчання для того, щоб отримати специфічні знання, а з цим і сертифікат, що дає право надавати послуги ендокринолога. Володимир Казирод відзначив, що у вирішенні чисельних питань, що виникають у процесі підготовки необхідного фахівця, значну допомогу надали керівники обласного Департаменту охорони здоров’я.

Отже, якщо не буде ніякого форс-мажору, то орієнтовно з 1 червня в кобеляцькій лікарні працюватиме спеціаліст, що має сертифікат лікаря-ендокринолога. А з цим — будуть програми лікування та рецепти на безкоштовний інсулін.

Також Володимир Казирод поінформував, що закінчують інтернатуру і прийдуть на роботу в лікарню два молодих спеціалісти. Один буде працювати в паліативному відділення, інший — стане лікарем-неврологом.


Автор: Ігор Філоненко
30 березня, 12:37 | Кобеляки | Спорт і здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.