За образливі повідомлення планують штрафувати

За образливі повідомлення планують штрафувати

У Верховній Раді України ухвалили закон №8329 щодо внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Він передбачає покарання, зокрема, за скоєння сексуального насильства шляхом вербальної чи невербальної комунікації, включно з електронними пристроями.

Цей законопроєкт 27 травня підписав голова Верховної Ради.

Так, депутати доповнили Кодекс статтями про вчинення насильства за ознакою статі, сексуальне домагання, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису.

Окрім цього, за вчинення будь-якого насильства щодо людини за ознакою статі, а також за стереотипні уявлення про соціальну роль чоловіка та жінки, що завдало шкоди фізичному чи психологічному здоров’ю, передбачені штрафи від 1700 до 3400 гривень. Також можуть карати громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин, або ж виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

У законопроєкті також передбачене покарання за сексуальне домагання, вчинене вербальним чи невербальним шляхом, зокрема за допомогою засобів електронної комунікації. Таких правопорушників штрафуватимуть на суму від 1360 до 2720 гривень, або каратимуть громадськими чи виправними роботами.

30 травня, 11:41 | Полтавщина | Цікаве

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.