Арешт документації ВЛК: багато шуму із нічого

Арешт документації ВЛК: багато шуму із нічого

3 травня інтернет-видання «Полтавщина», а потім і більшість інших ЗМІ, розповсюдили інформацію про розслідування щодо діяльності ВЛК у Полтавській області. Зокрема, йшлося і про арешт документів військово-лікарських комісій.

«Полтавщина» написала про подію наступним чином:

«...Розслідування ймовірної підробки висновків лікарів: суд наклав арешт на документацію ВЛК в усіх районах Полтавщини

У лютому Октябрський райсуд Полтави наклав арешт на документи військово-лікарських комісій, які розташовані в усіх районах Полтавській області. Таке рішення суд ухвалив через розслідування Нацполіції  Полтавщини та дослідження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо можливої фальсифікації висновків лікарів для уникнення мобілізації військовозобов’язаних. Про це відомо з Єдиного держреєстру судових рішень.
Арештовані документи ВЛК в Полтавському, Миргородському, Лубенському та Кременчуцькому районах області. Зокрема, суд наклав арешт на такі документи: протоколи засідань ВЛК, копії облікових карток і військових квитків, медична документація конкретних військовозобов’язаних, оригінали карток обстеження...»

Інформація, що й казати, викликає суспільний інтерес, як і все, що пов’язано з мобілізаційними процесами під час війни. Тому редакція «ЕХО» вирішила не обмежуватися банальним передруком новини з інтернет-сайту, а, так би мовити, «піти в люди», тобто поспілкуватися із потенційними учасниками подій. Тим більше, що вже під час прочитання статті в інтернет-виданні зацікавив один нюанс. У публікації йдеться про те, що Октябрський суд Полтави наклав арешт на документи ВЛК у лютому 2024 року. А повідомлення про це з’явилося в травні, тобто через три місяці. Якось не схожа така «оперативність» на новину.
Спочатку автор цих рядків завітав до голови ВЛК у Кобеляках. Зарай цю посаду обіймає лікар Сергій  Блажків.

Дізнавшись про сенс запитання, Сергій Миронович зауважив:

— Оце від вас вперше про арешти документів почув. У нас ні НАЗК, ні інші правоохоронні органи жодних слідчо-оперативних заходів не проводили. Ні з обшуками ніхто не приходив, ні на допити нікого не викликали. Так, нас постійно перевіряють. Але це стандартна робоча процедура. Було б дивно, якби під час війни і мобілізації цього б не робили. Працюємо в штатному режимі.

Вперше почув про якісь арешти і обшуки, пов’язані  з можливими порушеннями закону у ВЛК, і Віталій Кгаєвський, який займає посаду начальника третього (Кобеляцького) відділу Полтавського районного ТЦК і СП.

Так що в Кобеляках силовики кримінал у роботі ВЛК не шукали.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.