Кількість людей, які хочуть усиновити дитину, збільшилась
Міністерство соціальної політики активізувало навчання кандидатів, які хочуть усиновити дитину — збільшена кількість тренерів та груп, навчання є доступним у різних куточках України. Про це міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в ефірі Національного марафону.
За її словами, наразі в Україні вже зареєстровано 2100 кандидатів в усиновлювачі. Тоді як до повномасштабного вторгнення за рік на обліку було в середньому 1600 кандидатів.
«Кожна українська дитина повинна мати сім’ю — рідну або прийомну. Адже найбільш природний спосіб зростання — це сімейне оточення, коли є люди, які огортають любов’ю, коли є можливість навчатися побутовим речам. Ми з батьками в дитинстві разом щось печемо, готуємо, майструємо. І це ті навички, які діти отримують в родині. Це дуже важлива підготовка до самостійного життя», — зазначила міністерка соціальної політики.
Оксана Жолнович також акцентувала, що Міністерство соціальної політики активізувало навчання кандидатів, які хочуть усиновити дитину — збільшена кількість тренерів та груп, навчання є доступним у різних куточках України. Це дозволяє потенційним батькам отримати необхідну підготовку в зручний час.
Водночас процес усиновлення є достатньо тривалим — до року. І на етапі навчання тренери націлені на те, аби оцінити готовність людей стати батьками і їхні наміри.
Отже, майже 5 тисяч дітей перебувають у інституційних закладах і чекають на своїх батьків. Тож на підтримку людей, які хочуть прийняти дитину в свою сім’ю, створена платформа «Україна для кожної дитини» dity.gov.ua. Це єдина державна платформа, де зібрана детальна інформація про усиновлення, сімейні форми виховання і послугу патронату над дитиною. Також там доступна лінія турботи, за якою можна звернутися і отримати консультацію.
Додати коментар