На Полтавщині в експосадовця Держказначейства виявили активів невідомого походження на понад 61 мільйон доларів
Мова йде про десятки мільйонів доларів готівкою та дорогоцінні метали в злитках вартістю понад 38 млн грн, які колишній начальник відділу Державного казначейства України в Полтавській області нібито отримав у спадок. За оперативними даними, ці кошти могли бути легалізовані за сприяння його родича — генерал-лейтенанта збройних сил рф. Матеріали цієї справи вже передані до НАЗК.
Про цю справу повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.
У межах розслідування поліцейські управління стратегічних розслідувань у Полтавській області разом із слідчими обласної поліції встановили наявність необґрунтованих активів у посадовця. Згідно з декларацією, у квітні 2023 року він задекларував спадщину від матері, що включала банківські метали на 3,55 млн грн, майже 6 млн доларів США та 420 тис. грн готівкою. У жовтні 2023 року він задекларував спадок від батька — понад 56 млн доларів США, 208,5 тис. грн та дорогоцінні метали на суму 34,5 млн грн. Однак, за фактичними даними, спадщина від обох батьків становила лише 700 тис. грн.
В результаті, посадовець у своїй декларації за 2023 рік вказав активи на 62,1 млн доларів США, що значно перевищує зазначену вартість спадщини, та дорогоцінні метали вартістю 38,05 млн грн. За попередніми даними, ці активи можуть бути коштами його родича — генерала рф, отриманими через корупційні схеми. Вони використовувалися для фінансування "інвестиційних" проєктів на території росії та тимчасово окупованих регіонах України, а посадовець допоміг їх легалізувати.
Поліцейські спільно з прокурорами Полтавської обласної прокуратури провели понад 30 санкціонованих обшуків за в будинках, квартирах, гаражних приміщеннях та транспортних засобах, що перебувають у власності чи користуванні посадової особи та близьких родичів російського генерала. За їх результатами вилучили ювелірні вироби та прикраси, золоті пам’ятні монети, ікони, дорогоцінні годинники різних брендів та нагородні, мисливську та вогнепальну зброю, нагороди рф із незаповненими посвідченнями від імені його родича, гроші тощо.
Зібрані матеріали скеровані до Національного агентства з питань запобігання корупції. Вирішується питання про оголошення начальнику відділу про підозру за ст. 366-2 (Декларування недостовірної інформації), 368-5 (Незаконне збагачення) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.
Додати коментар