Лелеки вижили, а ластівки, швидше за все, загинули

Лелеки вижили, а ластівки, швидше за все, загинули

Цьогорічна тепла зима, а слідом за нею рання весна принесли неприємності не лише садівникам. Екологи говорять, що через різке похолодання після завчасного потепління опинилися в небезпеці птахи, які прилітають до нас із теплих країв.

Минулого тижня в Україні різко похолодало. І на зміну аномальному теплу прийшли цілком очікувані в цей період часу морози. У результаті, загинув цвіт на абрикосах, пошкоджені бруньки на інших плодових деревах.

Але, як виявилося, кліматичні зміни несуть небезпеку не лише флорі. Під загрозою загибелі опиняються і деякі представники фауни. Зокрема, мова йде про перелітних птахів.

Тепла  зима, як виявляється, обдурила не лише рослини, які занадто рано розквітли. Із зимівлі почали повертатися і перелітні птахи. Так, лелеки прилетіли до своїх гнізд ще за тиждень до похолодання. Дехто із користувачів соцмереж почав писати, що бачив і ластівок.

Між тим, відомо, що і ластівки, і лелеки харчуються комахами, жабами та невеликими гризунами. А які ж комахи, коли на термометрі — мінусова температура.

І ослаблені після перельоту птахи, особливо ластівки, могли банально загинути з голоду через відсутність кормової бази.

За коментарем редакція звернулася до жительки Світлогірського, орнітолога Євгенії Сандомірської.

Вона підтвердила, що лелеки прилетіли в наші краї вже в кінці березня. А з приводу ластівок зауважила:

— Не знаю, я особисто цих птахів ще не бачила. Можливо, і є поодинокі випадки такого раннього прильоту тих ластівок, які живуть на берегах водойм. Сільські ластівки точно ще не повернулися. Так, ті птахи, що прилетіли із зимівлі і потрапили в морози, загинули через відсутність комах. Адже нічим іншим вони не харчуються. Лелеки, я впевнена, поголодували, але вижили. Адже вони ловлять і мишей, і гадюк. Можуть зариватися дзьобами в землю на кілька десятків сантиметрів. Взагалі їдять усе, що можуть вбити, усе, що рухається.

У процесі розмови Євгенія Сандомірська, як фахова людина, розвінчала деякі міфи і стереотипи, поширені серед людей у їх сприйнятті того, що відбувається в природі.

Орнітолог пояснила:

— Люди схильні до певної романтизації деяких птахів, особливо лелек та лебедів. Насправді ж, у живій природі немає місця романтиці. Там немає добра і зла. Є закон виживання і доцільність. Ті ж лелеки можуть безжально викидати із гнізд своїх пташенят, яких не можуть прогодувати. А лебеді взагалі вбивають усіх  навколо плаваючих  пернатих із своєї території в радіусі півтора кілометри. Когось лебеді вбивають, когось просто проганяють, розорюють гнізда. Ну, а з приводу романтики… Знаєте, як самка лебедя сигналізує самцю про те, що готова до розмноження? Вона показує йому ногу з іншої сторони.

До речі, повертаючись до чомусь популярної теми з приводу зникнення горобців. Невдовзі їх знову поменшає в містах і селах. І не тому, що птахи загинуть. Вони полетять у поля і луки, де більша кормова база.


Автор: Ігор Філоненко
сьогодні, 12:44 | Полтавщина | Цікаве

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.