Біля Багачки в лісі бігали чіповані діти
Серед них були і юні кобелячани. Наші маленькі земляки досить успішно виступили в обласних змаганнях з орієнтування на місцевості. А один із вихованців Кобеляцької станції юних туристів взагалі став призером змагань.
Як розповів редакції Олег Шабалтій, який керує гуртком «Юні туристи-краєзнавці», цьогоріч змагання зі спортивного орієнтування вирішили провести в умовах максимально екстремальних.
Шабалтій пояснив:
— Маршрут, який мали здолати діти, був надзвичайно складний. Організатори вирішили влаштувати учасникам змагань серйозне випробування. І їм це вдалося. Навіть керівники гуртків, які перед забігом ознайомлювалися із запропонованим маршрутом, говорили, що не кожна доросла людина зможе його здолати. А тут діти від 10 років. Але нічого, всі справилися. І проявили не лише звичайні уміння, які ми своїм вихованцям даємо на заняттях, а й здатність мислити самостійно і приймати нестандартні рішення. Мені один із вихованців розповів, що маршрут, зазначений на карті, вів його в саму гущавину соснового лісу. Але він побачив протоптану стежку і, зрозумівши, що по ній теж зможе дістатися цілі, звернув. І його розрахунок виявився правильним. Хлопчик вийшов на задану ціль, але з меншими зусиллями.
Окрім запропонованого організаторами дуже складного маршруту, ще однією особливістю цьогорічних змагань із орієнтування стала небувало велика кількість учасників.
У ліс біля Малої Решетилівки — села, що на території Великобагачанської громади, приїхали випробувати себе і свої навички більше трьохсот дітей із усієї Полтавської області. Вони представляти 31 команду. Як розповів Олег Шабалтій, навіть організатори не очікували на таку активність юних туристів і їм в терміновому порядку довелося везти з Києва додаткову кількість спеціальних чіпів, які одягали на палець кожному учаснику.
Змагалися учасники різних вікових категорій — від 10 і до 20 років. Менші мали за визначений контрольний проміжок часу здолати по лісу 3 кілометри, старші — від 6 і до 8 кілометрів. Кожен із них під час подолання дистанції мав вийти на кілька контрольних пунктів. На кожному контролі були встановлені спеціальні датчики і учасники прикладали до них чіпи, одягнені на пальці. Таким чином перевіряли, чи ніхто «не зрізав», а подолав саме визначену дистанцію.
До речі, зважаючи на складність маршруту, організатори дозволили всім дітям брати із собою на дистанцію мобільні телефони, щоб у разі форс-мажору ті могли повідомити про можливу проблему.
Але, як зазначив все той же Олег Шабалтій, нікому із юних туристів допомога дорослих не знадобилася.
Вихованці Кобеляцької станції юних туристів у загальнокомандному заліку посіли 12 місце із 31-го. А десятирічний Назар Сліпко у своїй віковій категорії виборов призове третє місце. Для прикладу — контрольний час, у який мав вкластися Назар, становив півтори години. А хлопчина пробіг дистанцію за 26 хвилин.

Додати коментар