Наведення порядку без порядку наведення

Ось і минуло 100 днів президентства Віктора Януковича. У політиці вважається, що це є першою датою, після якої можна підводити якісь підсумки діяльності. Як і очікувалося, із провладного табору пролунали звитяжні рапорти про успіхи, перемоги, зростання ВВП та міжнародних рейтингів України. Із табору опозиції все бачиться із точністю до навпаки. Там стверджують, що України як держави вже фактично немає, все лягло, а те, що не лягло, за безцінь скупили росіяни. Кому вірити, де правда?
Найчастіше буває так, що правда знаходиться десь посередині між похвалянням одних і критикою інших. І дуже схоже на те, що вона, правда, полягає в тому, що ніяких принципових змін в Україні не відбулося. Як казав один літературний персонаж: «Белые придут — грабят, красные придут — тоже грабят». Так і в сьогоднішній Україні — грабують і крадуть, крадуть і грабують. Про це, до речі, автору цієї статті говорив один добрий київський знайомий. Він живе у столиці і має змогу, у силу своєї діяльності, спостерігати, як крадуть гроші із державного бюджету. Так от, він ще у часи помаранчевої революції, обрання Віктора Ющенка Президентом, за прем’єрства Януковича, Тимошенко, Єханурова, знову Януковича і знову Тимошенко, говорив: «Із Києва в Донецьк йде безнал (безготівкові гроші), назад везуть чемодани готівки». І ніякого антагонізму, поділу на Схід і Захід немає. Ця лірика — для лохів, тобто для нас із вами.
Та повернемося до 100 днів. Найголовніше, а можливо, єдиним плюсом нинішньої влади є те, що «донецькі» працюють дружно і без публічних скандалів. Отієї всім набридлої «гризні» між Президентом і Прем’єр-міністром у них немає. А що є? Є стрімка узурпація влади, підминання під себе Конституції, суду, правоохоронних органів і всього, що можна підім’яти. Або поламати через коліно.
Усе це пояснюється необхідністю наведення порядку, як приклад — наводиться Росія, яка, до речі, аж ніяк не може слугувати прикладом для України. Величезна, створена шляхом завоювання імперія, дійсно не виживе без сильної, авторитарної влади, бо розпадеться. А ми ж не імперія.
Та Бог із нею, із Росією. Мова йде про наведення порядку. Але як і навіщо він наводитиметься? Довелося днями побувати у ВРЕР. Це там, де транспорт реєструють. Була спроба зареєструвати скутер. Цілком безуспішна. Реєструвати потрібно, а порядку реєстрації немає. А грошей потрібно тисячу гривень. Оце наведення порядку?
А ось доживемо до осені. І побачимо, як завиють селяни, отримавши небувало низькі закупівельні ціни. Прогнози про це вже існують.
Так що нічого на краще у цій державі не змінюється. А тим, хто намагається наводити порядок, потрібно навчитися порядку наведення отого самого порядку. А вже потім за справу братися.

Автор: Ігор Філоненко
11 червня 2010, 10:48 | Полтавщина | Редакційна

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.