Днями за кілька кілометрів від Кобеляк бачили незвичайну істоту, яка одночасно схожа і на напівміфічну чупакабру, і на хворого на сказ лиса. Дізнавшись про це, фахівці радять кобелячанам бути обережними, але не панікувати.
Чупакабра (з іспанської — «той, що смокче кіз», також «козячий вампір») — міфічне створіння, яке вбиває домашніх тварин. Вважається, що чупакабра полює вночі і нападає на беззахисних тварин, висмоктує їх кров і зникає.
Деякі журналісти умовно називають «чупакаброю» тварин (лисиця, койот, шакал), котрі зовнішньо змінилися у результаті мутації чи хвороб.
Між тим, достовірних наукових даних, що підтверджують існування цієї істоти, немає.
В Україні перші згадки про чупакабру з’явилися у 2003 році. Істота нібито душила кролів у Збаражському районі Тернопільської області. Потім появу чупакабри фіксували у Львівській, Черкаській, Київській і Харківській областях. З’явилися повідомлення про напади цієї істоти на людей.
Ось як описують чупакабру очевидці:
• 120–150 см заввишки.
• Темно-сіра шкіра морди.
• Грубе волосся на тілі.
• Чорні очі, які світяться.
• Собача морда з гострими іклами.
• Пересувається на двох ногах.
• Стрибає на місці, як кенгуру.
• Шипить, як змія, і з його появою у повітрі відчувається запах сірки.
«Ох, і натерпівся я страху. Вже й не помню, коли так боявся», — схвильовано говорить кобелячанин Валерій Самарський. Чоловік працює на електричній підстанції «Кобеляки», що за десять кілометрів від райцентру. У вівторок увечері його добряче налякала досі не бачена ним істота.
За словами Самарського, близько 17‑ї години у вівторок, 21 вересня, він почув, що собаки, котрі живуть на території підстанції, здійняли страшенний галас. Вони когось завзято обгавкували. Подумавши, що до воріт підприємства підійшов хтось сторонній, чоловік пішов до місця, де скупчилися собаки. Спочатку він нічого особливого не помітив. «Я ж виглядав машину або людину, — розповідає Самарський. — А потім дивлюся — воно стоїть. Я такого жаху ще не бачив за все життя».
За воротами стояв звір дещо схожий на лисицю, але значно більшого розміру. «Хвіст у нього довгий і пушистий, а на тілі шерсть коротка, — описує Самарський дивне створіння. — На морді скули аж роздуті, ніби зуби в пащі не вміщаються. Мені показалося, що задні ноги в нього якісь видовжені, як у кенгуру».
Як розповів очевидець, звір абсолютно не боявся собак. А коли чоловік вийшов за ворота і кинув у нього уламок цегли, то сталося зовсім несподіване. Замість того, щоб тікати, тварина кинулася на людину. «Я єлі вспів ворота закрити, — продовжує свою розповідь Валерій. — А воно на сєтку кидається, гризе її. Воно стрибало вверх точно, як кенгуру». Також чоловіку запам’ятався страшенний сморід, що йшов від звіра.
Доки Самарський збігав за сапою, щоб, у разі нападу, оборонятися, звір зник. А наступного дня інші працівники підстанції підтвердили, що теж бачили дивне створіння.
За коментарем ми звернулися до фахівців, співробітників державної служби ветеринарної медицини. Вони одразу порадили кобелячанам не панікувати. «Ви ж самі знаєте, що науково достовірних підтверджень існування чупакабри немає, — сказав завідуючий ветлабораторією Сергій Мороз. — Крім того, дивного звіра в нашій державі бачили лише на Правобережжі. Ми ж живемо на лівому березі Дніпра. У багатьох випадках чупакабра виявлялась звичайною, але хворою лисицею». Ветеринари підтверджують, що при такому небезпечному захворюванні, як сказ, лисиці та собаки змінюють свою поведінку. Зокрема, через порушення у психіці можуть втратити страх перед людиною. Але тварина, яку бачив Самарський, не обов’язково заражена цією хворобою. «Хвалити Бога, Кобеляцький район в цьому плані благополучний, — говорить ветлікар Валерій Грабар. — У нас уже два роки не фіксуються випадки захворювання тварин на сказ». Після цих слів чоловік стукає по дереву.
Фахівці вважають, що робітники підстанції бачили хворого лиса великих розмірів. Сморід від тварини міг бути викликаний хворобою. Або звір забруднився якимись нечистотами на ганжівському звалищі, що знаходиться неподалік.
Радячи не панікувати, ветеринари одночасно закликають до обережності. І ні в якому разі не вступати у будь-який контакт з твариною, яка веде себе неадекватно. Навіть після того, як ви вбили звіра. Фахівці очікують цієї осені збільшення кількості диких лисиць поряд із населеними пунктами. Тварин давно не відстрілюють, і їх популяція постійно росте. Не так давно лисицю вбили прямо на території Кобеляцького комбікормового заводу. Проведений аналіз засвідчив: на сказ тварина не хворіла.
Побачивши дику тварину, яка веде себе незвичайно, зокрема, не боїться людини, навіть не пробуйте до неї наблизитися. Не виключено, що звір хворий на сказ.
Убивши таку тварину чи знайшовши її труп, не чіпайте її руками. Краще викликати фахівців ветеринарної медицини, зателефонувавши за номером: 3–16–52.
Та з переляку і мишу з ведмедем можна переплутати, всяко буває. І тут ніяких суперздібностей мати не потрібно :)
А взагалі жерти їм вже немає чого і жити немає де, от вони казяться і до людей лізуть. Довели... Або дійсно хворе чимось.