Висушити калюжу

Вчора продовжив дискусію з одним своїм знайомим. Він — прихильник тієї позиції, що людина має обирати для життя ту країну, яка її максимально влаштовує. Тобто, якщо зараз в Україні живеться не надто добре, варто виїхати у якусь іншу країну — більш розвинену економічно, із стійкими демократичними цінностями. Мається на увазі Америка або якась із країн Західної Європи. Щодо патріотизму чи, якщо говорити високими словами, любові до рідної землі, мій знайомий висловлюється просто і лаконічно:

— Фігня це все! Запропонують тобі нормальні гроші та умови — і ти виїдеш!

Якщо послухати аргументи мого знайомого, то заперечити йому щось важко. У його словах — все логічно і зважено. Дійсно, якщо ти маєш мізки або (і) руки, але не маєш можливості заробити в Україні нормальну заробітну платню і прогодувати родину, то цілком логічно буде поїхати на заробітки туди, де тобі платитимуть у десять-двадцять разів більше. Нехай і за іншу роботу. Якщо ти працюєш вчителем в Україні і отримуєш 800 гривень, то, напевно, згодишся трудитися на фермі за 2000 євро (або 20000 гривень). Хіба не привабливо за рік заробити у Данії, Чехії чи Німеччині таку суму, якої вистачить на придбання непоганого будинку у тих-таки Нових Санжарах? Привабливо, звичайно. У нас для цього треба працювати років десять. Переконливими видаються і аргументи мого знайомого щодо переваг виїзду на постійне місце проживання, приміром, у ту ж Америку.

— Там є закон — дійсно, один для всіх! Попався поліцейським дядько Буша, який порушив правила, — у нього забрали права. Вкрала голлівудська зірка Ліндсей Лохан колечко у магазині — її закрили у в’язниці. А у нас коли таке буде? Ніколи!

Заперечувати моєму знайомому важко. З логічної сторони він правий на 100 %. Протиставити йому можна лише якісь не зовсім логічні аргументи. Наприклад, той, що ти просто не хочеш переїздити до іншої країни. Не хочеш — і все тут. Тобі хочеться жити тут — в Україні. І хочеться, щоб твої діти виросли тут.

Але з погляду мого знайомого такий аргумент є не дуже вагомим. А позиція того, хто має можливість виїхати, але все одно лишається, нагадує упертість людини, яка сидить у калюжі і не хоче з неї вилазити. Ті, хто розумніші, вже давно вибралися і стоять на сухому. А ти сидиш у великій калюжі і наївно сподіваєшся, що вона рано чи пізно висохне. Хоча надії на це дуже мало — над головою хмари і з неба йде дощ, від якого калюжа стає лише дедалі більшою. А ти сидиш і вперто віриш, що можна лишитися тут — нехай і мокро, нехай і брудно. Адже це твоя калюжа — і тобі треба з нею щось робити. Якщо всі роз’їдуться, то хто ж тоді буде її висушувати?


Автор: Володимир Паршевлюк
27 квітня 2012, 09:48 | Нові Cанжари | Редакційна



1. Микола Гузченко / 29 квітня 2012, 11:01 Цитувати
Ненормативна лексика
1. New York пише:
«можна сидіти в калюжі і висушувати її своєю жопою»

Блін, теж хотів написати про жопу і про калюжу. )
Мені теж цікаво, чому Автор вважає що калюжу можна висушити жопою. Нє, ну воно зрозуміло, що жопа воду трохи нагріє і вона почне трохи швидше випаровуватися, але це надто нераціональний метод - ним проти дощу не попреш. А вичерпувати/викачувати воду ніхто ніколи не буде - ніхто не знає як. А якби хтось і спробував - то отримав би по соплях, бо в калюжі сидять крокодили і п’явки, які з калюжі мають гешефт. І висушування наламає їм всю тягу. І закон разом з владою і правоохоронцями захищає їх, а не чиїсь там жопи. І взагалі, калюжа - це ж наше національне багатство, ні в кого такої нема! Тому вона теж охороняється законом і рівень води в ній підтримується за державний кошт.
Та й люди, що тут говорити, пристосувалися - хто цеглинку під жопу підмостив, хто заброди нятягнув, а більшість просто загартували жопи. А хтось просто помер посеред калюжі.
За 20 років незалежності калюжа анітрохи не підсохла. Хабарів беруть все більше, дороги стають все гірші, хамство, п’янство і байдужість ніде не ділись, Крим, Карпати, береги Дніпра продовжують заростати залізними парканами. І ніхто цьому не протистоїть. Тому є всі підстави вважати, що і наступні 20, 40, 60 чи 80 років нічого не зміниться.
Наша калюжа - штука дуже міцна, надійна і стабільна. Я в ній впевнений і напевно знаю, що відсутність моєї жопи ніяк на неї не вплине.
Але якщо не говорити про утопічну ідею осушення калюжі, то позиція Автора цілком нормальна. Для нього понад усе важливе власне географічне положення - от він нікуди й не поїде. Молодець. А хтось переймається сухістю своєї жопи і покидає калюжу. Теж молодець.
У цій вічній дискусії неправий не той, хто поїхав чи лишився. Неправий той, хто сміє дорікати іншим, тицяти пальцем і вказувати, де, хто і з ким повинен жити.

Змінено 29.04.2012, 11:04
2. Микола Гузченко / 29 квітня 2012, 19:53 Цитувати
3. Вікторія пише:
«підведіть очі від екрана та визирніть у вікно - наша спільна Батьківщина і досі видається вам калюжею»

У вікні ми побачимо українську природу. А ми зараз говоримо про українську державу в теперішньому її вигляді. Це дві не лише різні, а навіть ворожі субстанції.
3. Вікторія пише:
«висвітлювати в редакційній колонці дійсно актуальні проблеми сучасності»

Еміграція - це не проблема сучасності. Це наслідок проблем сучасності. "Титанік" не тому потонув, що з нього емігрували пасажири.
3. Вікторія пише:
«запропонувати власні пропозиції щодо їх вирішення»

А де ви бачили пропозиції? Вирішити проблему еміграції шляхом зменшення еміграції? Покращити рівень життя українців шляхом збільшення кількості безробітних?
Тоді і в мене є нехілі пропозиції:
1. Зменшити хабарництво шляхом зменшення кількості хабарників.
2. Побудувати нові автошляхи щляхом побудови нових автошляхів.
3. Підняти рівень життя пенсіонерів шляхом підняття пенсій у 15 разів без інфляції.
Ну хіба ж не геніально?
3. Вікторія / 29 квітня 2012, 20:06 Цитувати
А на мою думку усе життя спокійно викладати чи займатися лікуванням - нудно, а на старості - навіщо уже ті Бермуди?
Щодо вас, Миколо: деякі пропозиції я виклала в кінці свого попереднього коментаря, хотілося б і ваші почути... Адекватні, я маю на увазі.
4. Микола Гузченко / 29 квітня 2012, 20:20 Цитувати
6. Вікторія пише:
«А на мою думку усе життя спокійно викладати чи займатися лікуванням - нудно»

Ну це вже кому як. От ви знач ідіть в політику, а Нью Йорк знач буде столярувати, викладати й лікувати.
6. Вікторія пише:
«а на старості - навіщо уже ті Бермуди? »

Краще сапати буряки?
6. Вікторія пише:
«деякі пропозиції я виклала»

3. Вікторія пише:
«Спробуйте піти в політику і бути чесним, не давайте хабарів, говоріть українською..»

Якщо ви підете в політику і будете чесною - значить ви будете чесним провінційним політиком.
Якщо не даватимете хабарів - значить не даватимете хабарів.
Якщо ви говоритимете українською - значить ви говоритимете українською.
Чим ваші пропозиції кращі за мої?
5. Вікторія / 29 квітня 2012, 20:32 Цитувати

7. Микола Гузченко пише:
« От ви знач ідіть в політику,»

А чому б і ні - сама інколи про таке думаю...
Щодо старості, згодна, висловилася некоректно. Але, на мою думку, людина старіє, не тоді, коли досягає пенсійного віку, а тоді, коли перестає радіти життю. А яка ж там уже родість, коли усе життя займатися лише однією, хай навіть і улюбленою, справою?
7. Микола Гузченко пише:
«Чим ваші пропозиції кращі за мої? »

Ну хоча б тим, що до моїх і ви можете приєднатися, а ваші - просто сарказм.
6. Микола Гузченко / 29 квітня 2012, 21:17 Цитувати
8. Вікторія пише:
«Ну хоча б тим, що до моїх і ви можете приєднатися, а ваші - просто сарказм. »

Згоден, але дієвість у боротьбі з калюжею десь така сама.
7. Вікторія / 29 квітня 2012, 23:10 Цитувати
Коли закінчується дощ і визирає сонце, спочатку теж ніхто не помічає, що калюжі починають висихати...
8. професор / 29 квітня 2012, 23:34 Цитувати
Порівняння нашого життя з калюжами цікаве вже тим. що є калюжі, які швидко зникають просто після припинення дощу.
А є ті, що витримують тижнями сонце, і навіть збільшуються інколи, чи то від роси. чи ще від чого...

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.