Тур п’ятий. «Зоря-1» іде у відрив

Зупинити трикратних чемпіонів цього тижня не змогли і футболісти «Динамо». Після перемоги над ними і поразок конкурентів руденківська команда вже на п’ять очок відірвалась від найближчого переслідувача.

Матч між «Зорею-1» та «Динамо» був чи не найбільш очікуваним уболівальниками. Адже більшість новосанжарських шанувальників футболу сподівалися, що ця новосанжарська команда зможе обірвати виграшну серію руденчан. Адже до «Динамо» цього року перейшли кілька сильних гравців, які мали підвищити конкурентну здатність команди. До того ж, на матч із «Зорею-1» приїхало серйозне динамівське підсилення — Віктор Радчич та Максим Перерва, які мали допомогти команді схилити шальки терезів на свою користь. Звичайно ж, відповідально поставилися до цієї гри і футболісти «Зорі-1», які зовсім не бажали вперше у сезоні втрачати очки.

Перші кілька хвилин команди розкачувалися. А потім пішли гольові моменти. Форварда «Зорі-1» Владислава Олійника партнери вивели сам на сам із голкіпером. Нападник елегантно перекинув м’яч через воротаря, але круглий вдарився у поперечину воріт і вилетів у поле. Не забиваєш ти… Буквально у наступній атаці Вадим Олешко обіграв на фланзі захисника і пробив у ближній кут воріт — 1:0.

Гравці «Зорі» спробували одразу відігратися. Але Євгенові Козаченку, який пробивав з меж штрафного майданчика, елементарно забракло влучності: м’яч після його удару пролетів далеко від створу воріт. Руденківські футболісти створили ще кілька моментів. Але забити з гри їм у першому таймі так і не вдалося. Допоміг стандарт. Після того, як «Динамо» заробило шостий фол, у їх ворота призначили 10-метровий штрафний. Його ударом по центру реалізував Станіслав Мокрий — 1:1. До перерви лишалося усього кілька хвилин. Але і цього часу могло вистачити динамівцям, щоб знову вийти уперед. Команда також заробила право на 10-метровий. До м’яча підійшов Віктор Радчич і після короткого розгону пробив сильно і майже в кут. Майже, тому що воротар «Зорі-1» Євген Довгаль встиг дістати м’яч кінчиками пальців і перевів круглого у стійку. Від неї м’яч відскочив аж за бокову. З цим команди пішли на перерву.

Другий тайм знову почався доволі рівно. Але «Зорі» вдалося забити такий необхідний швидкий м’яч. Після верхового пасу у штрафну суперника Сергій Сонник випередив голкіпера і головою скинув м’яч у сітку воріт — 1:2! «Динамо» розвело з центру поля і кинулося відіграватися. Але за хвилину пропустило втретє. Геннадій Власенко зробив гол сам — від початку і до кінця. Пішов на двох суперників, одним фінтом обох їх обіграв і увійшов у штрафну, а як тільки воротар зробив крок у ближній кут, легенько пробив у дальній. Воротар «Динамо» і захисники лише безпорадно спостерігали, як м’яч потихенько стукається у стійку і перетинає лінію воріт — 1:3! Тільки гравці «Динамо» вкотре розвели з центру поля, як… отримали черговий гол. Перехоплення, пас на Сергія Сонника, той котить м’яч по лінії штрафної, Михайло Булиш набігає і пробиває у самісіньку «дев’ятку» — 1:4! Так за кілька хвилин рахунок із рівного став розгромним.

До честі «динамівців», вони не кинули грати. І після кількох гострих атак відіграли один м’яч. Після потужного удару круглого підправив у сітку Віктор Радчич — 2:4. На жаль, зробити більше новосанжарські футболісти не змогли. Кілька разів вони були близькими до того, щоб скоротити рахунок, але відмінно діяв на лінії воріт Євген Довгаль. У одному з епізодів він просто дивом встиг рукою дістати м’яч, який вже здавалося влітав під поперечину.

А от у протилежних воротах м’яч побував іще кілька разів. По голові забили Сергій Сонник та Владислав Олійник. Іще один м’яч влетів у ворота «Динамо» чи то від Станіслава Мокрого, чи то від власного гравця Євгена Гусака. 7:2 — впевнена перемога «Зорі-1». Футболістам «Динамо» лишається дочекатися другого кола, аби спробувати взяти реванш.

Цього тижня програла ще одна новосанжарська команда — «Сила ради», яка до цього туру була головним переслідувачем «Зорі-1» і відставала від неї лише на два очки. Програли новосанжарці в принципі заслужено. Але дуже вже «валідольною» видалася кінцівка матчу. Хвилин за сім до кінця «Альянс» вигравав у «Сили ради» з рахунком 3:1. І коли здавалося, що команда так і доведе матч до переможного кінця, новосанжарці влаштували відіграш. Спочатку Сергій Соломашенко забив з гри, а потім відзначився з пенальті, призначеного за гру рукою. Так рахунок став нічийним — 3:3. Грати лишалося всього кілька хвилин. За цей маленький проміжок часу «Сила ради» встигла двічі поцілити у стійку чужих воріт. І, зрештою, пропустити у свої! «Альянс» вистояв останні секунди і одержав першу в сезоні перемогу — 3:4!

Програв у цьому турі і «Темп», який поступився ще одному дебютанту вищої ліги — руденківській «Зорі-2» з рахунком 7:4. Після цих поразок «Зоря-1» збільшила відрив від своїх переслідувачів. Після п’яти турів він уже складає п’ять очок.

Пропонуємо вашій увазі результати рештих матчів 5-го туру. І ліга. «Маяк» — «Ніка» — 6:1; «Чиста криниця» — «Колос» — 12:5. ІІ ліга. «Ворскла» — «Ворона» — 0:22; «Будівельник» — «Метеор» — 4:2; «Зоря-3» — «Чкаловець» — 10:1; «Дружба» — «Ветеран» — 0:6; «Оріль» — «Арсенал» — 16:3; «Чкалова» — «Будівельник» — 5:1; «Юність» — «Спарта» — 3:4.

8-9 грудня відбудуться матчі 6-го туру. Серед них буде кілька доволі цікавих. Так, 8 грудня о 14:00 «Ворона» зіграє з одним зі своїх переслідувачів — «Чкаловим». А 9 грудня о 10:00 відбудеться новосанжарське дербі — «Сила ради» зустрінеться з «Динамо».