Дешеві ліки мають насторожувати

Дешеві ліки мають насторожувати

Якщо ви бачите рекламний слоган «Ліки від виробника» або знаходите потрібний препарат по дуже низькій та привабливій ціні — не поспішайте радіти та відкривати гаманець. Можливо, вас просто обманюють.

Зокрема, із таким застереженням звертаються до усіх своїх покупців у аптеці громадської організації інвалідів «Клото» фірми «Едельвейс». Пояснюють: роблять це не просто так, а щоб захистити мешканців району від купівлі підробок та неякісних ліків.

Завідувач аптеки Олександр Янко пояснює, що у роботі фармацевтів є певні правила, яких дотримуються і у «Едельвейсі», і у державній аптеці № 49, котрі обслуговують більшість населення райцентру та району.

— Але останнім часом з’являється некоректна, на наш погляд, реклама інших аптечних закладів, яка є не зовсім правдивою, — розповідає Олександр  Семенович. — Зокрема, у такій рекламі часто пишуть: «Ліки — лише від виробника». Але ж і ми, і Валерій Нещадим, який завідує аптекою № 49, чудово знаємо, що значна частина необхідних медичних препаратів виробляються за кордоном. Тому купувати їх просто у виробника практично неможливо. Та й на вітчизняних фармацевтичних підприємствах купити ліки напряму немає можливості. Ми не можемо, наприклад, поїхати на «Дарницю» і купити там сто упаковок якогось препарату — вони просто не працюють із такими малими об’ємами!

Ліки на заводах, вітчизняних та іноземних, закуповують великі оптові бази. І вже там купують препарати практично всі аптеки. Тому слоган «Ліки — лише від виробника» має не привабити, а, скоріше, насторожити клієнта.

Інше питання — ціна на препарат. Звичайно, для пересічного жителя району бажано, щоб потрібні ліки коштували якомога дешевше. І це цілком зрозуміло. Але аптекарі зауважують: у даному випадку дешевше не означає краще та безпечніше. Скоріше, навпаки.

— Згідно Постанови Кабміну від 1-го січня аптечна націнка на препарати не повинна перевищувати 25 %. І ми усі повинні її дотримуватись. Тому і у нас, і у аптеці № 49 ціни практично однакові. Можуть різнитися, але несуттєво. Покупця, звичайно ж, має насторожити велика різниця в ціні у сторону «плюс». Але ще більше його має насторожувати «мінус», — наголошує Олександр Янко.  — Ми купуємо ліки лише у підприємств, які мають ліцензію МОЗ. Ставимо на них свою націнку і реалізовуємо. Але якщо у нас препарат коштує 10 гривень, а у іншому місці, приміром,  4 гривні, то це повинно насторожити покупця. Адже якщо відмінусувати націнку, ціна препарату буде нижчою його собівартості. А такого просто не може бути! Отже, вам, скоріш за все, намагаються продати неліцензовану підробку. Ми обов’язково видаємо своїм клієнтам чеки на придбані ліки. І так само роблять наші колеги з державної аптеки. Але ми все одно повісили у торговому залі нагадування для наших покупців, щоб вони вимагали чек скрізь, де б не купували ліки.

Отже, виходить, що для аптечних закладів слоган «У нас — найнижчі ціни!» також не дуже підходить. Принаймні, у «Едельвейсі» пояснюють: вони не можуть піти на зниження ціни, навіть якби й захотіли. Адже на підприємстві працюють 11 офіційних працівників (6 з них — інваліди). Кожному з них потрібно виплачувати заробітну плату та гарантувати соціальний пакет. Плюс до того ж у аптеці вже більше десяти років діє 5-відсоткова знижка на препарати для усіх інвалідів та пенсіонерів.

— Тому штучно знижувати ціну можуть собі дозволити лише приватники, які економлять або виплачуючи своїм працівникам зарплату у конвертах, або дістають ліки по сумнівних каналах, — переконані аптекарі.

За прогнозом Мінохорони здоров’я, на початок лютого очікується ріст застудних захворювань. І частині мешканців району, так чи інакше, доведеться поспішати у аптеку за ліками. Де саме їх купувати — кожен вирішує сам. Але будьте уважні, обираючи потрібний вам препарат. Обов’язково вимагайте чек і не полінуйтесь дізнатись ціну на ці ліки у іншій аптеці. Адже краще один раз перестрахуватися, ніж розплачуватись за економію власним здоров’ям.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»



1. Лена / 10 лютого 2013, 11:31 Цитувати
Я считаю это глупой рекламой других аптек в которых наличие товара дороже. Подобными статьями в местных газетах они пробивают себе место на арене данного бизнеса. Чем именно более дешевые лекарства должны настораживать? Это абсурд. Выбранный ход продаж, а именно дешевые препараты, это их выбор. Покупатели могут посмотреть на дату изготовления лекарства и ее окончание и убедится что выше сказанная статья примитивная реклама конкурентов. Тем более каждый покупатель может получить сертификат на препарат. А за не аргументированные подобные высказывание можно получить иск в суд!
2. Владислав / 10 лютого 2013, 11:54 Цитувати
— Тому штучно знижувати ціну можуть собі дозволити лише приватники, які економлять або виплачуючи своїм працівникам зарплату у конвертах, або дістають ліки по сумнівних каналах, — переконані аптекарі
За такие фразы можно спокойно подавать в суд. Это оскорбление, не обоснованное и в частности личного характера. Я понимаю, люди живут по принципу "что вижу, то беру" и прочитав эту статью, которая "лишь пыль в глаза пускает", с кучей такой информации, которую не каждый покупатель впитает в себя, люди уверенно пойдут покупать товар дороже и будут уверенны что там он лучше.Чем же? А у вас, уважаемые авторы, все скидывается на закон "25%" что есть еще выгодой для вас, если так то не нужно оскорблять конкурентов. Которые не накидывают такие проценты на препарат. Есть чудесная фраза " если не знаешь о чем говоришь, лучше не говори совсем". Она прекрасно подходит к этой статье.
3. водій / 10 лютого 2013, 22:06 Цитувати
Саме перше про що слід пам*ятати, що любий лікар, це бізнесмен у білому халаті. У більшості лікарів є зговір із аптеками розташованими у тій же лікарні, та своя звідти доля за призначені ліки. А у деяких лікарів навіть є своя доля мед. товару, котрий вони рекомендують своїм пацієнтам. Азарт спихнути свій товар, у більшості випадків доходить до реального пофігізму про те, чи воно справді потрібне людині. Та що там потрібне, хочаб просто не шкідливе.

Щоразу, коли вам доводеться звертится до лікарів, вмикайте параною, і не довіряйте нікому із лікарів, приховуючи свою настороженність та недовіру. А коли отрмаєте на руки від лікаря перелік медикаментів, ні у якому разі не поспішайте одразу бігти виручати аптеку, тим більше ту що роташована прямо там же у лікарні. Прийдіть додому, увімкніть "Гугл", виділіть дві три години на отримання інформації стосовно призначених вам ліків, і тільки потім підіть у аптеку, обов*язково у іншу, не у лякарняну, і купіть те що вияснилося правильнішим. Проще кажучи "фільтруйте" лікарські вказівки, звіряючи їх зі знаннями Гугла.
4. водій / 10 лютого 2013, 22:40 Цитувати
Наше з вами здоров*я, не вигідне, і тому не бажане. Жодній фармацевтчній компанії, жодній аптеці, жодному лікареві. Це сама глибока лікарська таємниця.

А тому кожного разу, коли вам говорять "Виздоровляйте", чи "Доброго вам здоров*я", у відповідь вічливо кивайте головою, говоріть "Спасибі", але собі на умі завжди до цих фраз додавайте лапки.
5. водій / 10 лютого 2013, 22:43 Цитувати
Медицина не може бути допомогою. Медицина це бізнес, і нічого окрім бізнесу.

Але його можна обернути собі на користь, якщо про це не забувати ))

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.