Рятувальники відмовились захищати жінку від рою бджіл
21-го серпня у дворі мешканки Нових Санжар Віри Порох раптово з’явився рій бджіл. Тисячі комах обліпили стіни будівлі, двері та вікна. Налякана жінка зателефонувала до селищної ради, звідтіля безуспішно спробували викликати рятувальників. Проте все закінчилось щасливо. З’явився пасічник і допоміг зловити рій.
— Вранці до мене зателефонувала Віра Іванівна. Чую по голосу, що дуже налякана! Попрохала прийти і врятувати її від бджіл, які тисячами прилетіли до її двору. Я сам із цими комахами не надто дружу, але відмовити їй просто не міг. Тут до Дачного недалеко, тому я пішов до неї додому, — розповідає заступник селищного голови Валентин Івашина.
Віру Іванівну він застав у дворі. Щільно загорнувшись у халат та замотавши чимось обличчя вона пробувала воювати із бджолами. Виходило у неї не надто.
— Комах дійсно були тисячі. Вони літали над двором, біля будинку, намагались залетіти у вікна та двері, — ділиться враженнями Валентин Івашина.
Зрозумівши, що самотужки жінці не допоможе, заступник селищного голови вирішив зателефонувати до райвідділу міністерства із надзвичайних ситуацій.
— Там взяв слухавку черговий, вислухав мене, але пояснив, що рятувальники у цій ситуації нічим допомогти не можуть. У них, мовляв, немає спеціально підготовлених людей та обладнання. А якщо б вони її закусали до смерті, хто б тоді був винен? Рятувальники чи я, який не зміг допомогти людині, котра до мене звернулася? — обурюється заступник мера. — До кого ж тоді людині звертатися у такій ситуації?
Після розмови із рятувальниками Валентин Івашина вирішив діяти за логікою. Допомогти впоратися із бджолами міг лише пасічник. Тому він і зателефонував до одного з найдосвідченіших у Нових Санжарах — Федора Бодрого. Той невдовзі прийшов до будинку Віри Порох з ящиком із сотами, заспокоїв господарку і пообіцяв, що до вечора зловить заблукалий рій.
За кілька годин після цих подій до Віри Іванівни завітав журналіст «ЕХО». Жінка перебувала у доброму гуморі, посміхалася. Про ранковий стрес нагадували лише поодинокі бджілки, які пролітали понад хатою.
— Я сама — колишній пасічник, шість років бджолами займалася. Та якщо мене вкусить ця комаха, то одразу буде алергічна реакція, — розповідає Віра Порох, сідаючи на лавку біля будинку. — Зараз уже заспокоїлась. А вранці злякалась, як побачила, що їх тисячі тут літають. І у вікна лізуть, і у двері. Мені Бодрий сказав, що вони, мабуть, матку десь по дорозі загубили. Тепер оце блукають. До вечора обіцяв їх забрати. Он ящик під вікном стоїть.
Під вікном будинку дійсно стояв ящик, до якого час від часу підлітали доволі мирні на вигляд бджоли і, «загальмувавши», зникали всередині.
— Виходить, наші спасателі від бджіл не можуть врятувати… А якби їм Амурська вода? Я коли працювала, то піврайону затоплено було, понтони з Кременчука викликали. А вони не можуть із бджолами допомогти! — обурюється Віра Порох.
Історія закінчилася щасливо. Проте ми все одно виріши уточнити у новосанжарських рятувальників: куди ж звертатися у випадку нападу бджіл.
— Ми займаємося іншим. Виїжджаємо на гасіння пожеж, рятуємо людей на воді, допомагаємо визволяти людей із автівок після аварій — це основні види допомоги, які ми можемо і вміємо надавати, — пояснює начальник районного відділу МНС Юрій Шило. — Людей, спеціально навчених поводженню з комахами, зокрема, бджолами, у нас немає. Проте ми все одно виїжджали, коли минулого року були оси у колишньому готелі, потім у одному з таборів. Там була велика кількість людей, які могли постраждати. А до приватних осель ми не виїжджаємо, щоб ловити комах. Так, у Америці є спеціальна служба 911, яка займається порятунком людей у будь-яких ситуаціях, але ж вони мають відповідно навчених спеціалістів, а ми — ні.
Із цієї бджолиної історії зі щасливим кінцем, напевно, слід зробити єдино правильний висновок: якщо у тебе щось горить, хтось потопає або потрапив у аварію — телефонуй до рятувальників. А от якщо на тебе налетів рій бджіл, хутчіш шукай найближчого пасічника. І сподівайся, що ці бджоли — не дикі та агресивні, а свійські та спокійні.