Туберкульоз є, приводів для паніки — немає
Про це говорили на терміновій позаплановій нараді, яку скликала голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко.
Приводом для проведення наради, що відбулася у понеділок 14 березня, стали зовсім не чергові заходи в ході проведення місячника боротьби з туберкульозом. Справа в тому, що наприкінці минулого тижня районом почала курсувати інформація про те, що в одній із шкіл виявили дитину, хвору на туберкульоз. А в понеділок стало відомо, що небезпечну хворобу виявили ще у одного учня цього ж навчального закладу.
Першим, хто розповсюдив неприємну новину, став громадський активіст Павло Гунжель. Його теж запросили на нараду. У її роботі також взяли участь головний лікар ЦРЛ Володимир Казирод, керівник ПМСД Любов Коломієць, санітарний лікар Валентина Семиног, голова райради Володимир Кішінський, заступник голови РДА Жанна Шевцова, спеціалісти районного відділу освіти. Медики підтвердили той факт, що туберкульоз виявили в дитини. Любов Коломієць розповіла, що хворобу діагностували в Полтаві. Вона сказала:
— Випадок неординарний. Дитини часто хворіла і довгий час кашляла. Її обстежували на предмет виявлення пневмонії. Адже в цьому році ця хвороба часто з’являється як ускладнення після грипу. Та рентгенівські знімки демонстрували чисті легені, без специфічних уражень. І лише в Полтаві за допомогою надсучасних методик вдалося діагностувати туберкульоз. Дитина проходить курс лікування. Її відпускають додому на вихідні, адже людина, яка лікується, не несе загрози іншим. А взагалі, носіями палички Коха є ми всі. Просто в здоровому організмі імунітет не дає розвиватися хворобі. Для того, щоб не захворіти, потрібно дотримуватись елементарних вимог: добре харчуватися і мити руки. Ну й, звичайно, регулярно проходити обстеження на флюорографі. Хоча цей випадок повинен примусити всіх насторожитися. Мова йде як про медиків, так і про батьків. Хоча підкреслюю, що насторожитися, а не сіяти паніку.
Володимир Казирод додав:
— Згідно із прийнятими у світі методиками, зараз туберкульоз лікують амбулаторно. Немає потреби в госпіталізації у стаціонарі. По-перше, це економічно дуже дорого. По-друге, зібрані разом хворі люди лише «обмінюються» небезпечною мікрофлорою. А взагалі, доведено, що більшу небезпеку розповсюдження туберкульозу несуть не самі люди, а речі. Особливо — паперові гроші. Саме тому медики й закликають всіх частіше мити руки з милом.
Щодо навчального закладу, у якому виявили двох хворих дітей, то там, за словами директора та санітарного лікаря Валентини Семиног, уже проведені необхідні дезінфекційні заходи. Валентина Іванівна пояснила:
— Дезінфекція не означає, що школу залили хлоркою. Сучасні засоби гуманніші до людей і довкілля. І проводять їх, згідно методики, у вихідні дні.
Крім того, на нараді повідомили, що в район прибула партія із 400 доз туберкуліну. Це проба на туберкульоз. Відома в народі як Манту. На цьому тижні за допомогою неї перевірять дітей двох навчальних закладів. Медики наголосили, що навіть позитивний результат тесту не є приводом для паніки. Таку реакцію можуть дати алергічне або звичайне респіраторне захворювання. Та дітей із позитивною реакцією перевірять додатково. Проби Манту проводитимуть лише за згодою батьків. Також уже перевірили санітарні книжки всього персоналу школи.
Для того, щоб перевірити на захворювання туберкульозом всіх дітей району, необхідно закупити туберкуліну на 80 тисяч гривень. У районному бюджеті вільних грошей немає. Про це поінформував голова райради Володимир Кішінський. А Таміла Шевченко запропонувала терміново звернутися до всіх органів місцевого самоврядування із проханням виділити субвенцію для районного бюджету на закупівлю туберкуліну.
Також стало відомо, що у квітні в Кобеляцькому районі працюватиме пересувний флюорограф. Безкоштовно пройти обстеження на ньому можуть усі бажаючі.
Пройдіть обстеження! Цим ви уберігаєте від небезпечної хвороби не лише себе, а й своїх дітей!
Фахівці фтизіатри розповіли, що підстав для припинення навчального процесу у школі немає. Випадки, коли в одному навчальному закладі виявляли двох і більше дітей, хворих на туберкульоз, уже були. Причому навіть у більш благополучні в плані епідситуації роки. Та водночас медики підтвердили, що ситуація з обстеженням школярів на предмет профілактики та виявлення туберкульозу вже кілька років поспіль залишається, м’яко кажучи, не ідеальною. По-перше, дітям не роблять щеплення БЦЖ через відсутність вакцини. Це — проблема всієї України. По-друге, у Кобеляцькому районі кілька років поспіль не проводять масове обстеження дітей за допомогою туберкуліну. Причина — відсутність коштів. Можливо зараз, коли «смажений півень» уже проявив себе, районна влада разом із органами місцевого самоврядування спільними зусиллями таки «нашкребуть» оті 80 тисяч гривень на туберкулін.