Необхідність профілактичних медичних оглядів незаперечна
У понеділок 15 травня в райдержадміністрації відбулася нарада керівників підприємств, установ та організацій Царичанського району.
У проблемно-інформаційному блоці піднімалися питання про якість проведення профілактичного медичного огляду населення району за 2016 рік і 1‑й квартал поточного року та про виконання розпорядження голови райдержадміністрації з приводу чергового призову громадян на строкову військову службу у квітні-травні.
Вела засідання керівник апарату райдержадміністрації Олена Бакуліна за участю голови райради Світлани Горбачової.
Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Дениско ознайомила присутніх з деякими показниками діяльності закладу. У 2016 році на 10 тисяч населення при профоглядах було виявлено захворювань на 7,5 більше, ніж у 2015 році. Відсоток захворювань, виявлених при медичних обстеженнях до вперше встановлених у житті на 0,2 кращий, ніж у 2015 році. У порівнянні з 2015 роком, у 2016 захворювань на гіпертонію при оглядах виявлено більше на 10,9. Туберкульоз виявлено при медичних оглядах у 2016 році 28,6 проти 57,1. У 2015 році показник знизився на 49,9 відсотків. У 2016 році на сто тисяч населення смертність складає 14,7 проти 7,3 у 2015 році. Також за 2016 рік забезпечено виконання плану профоглядів населення на 96,8 відсотків. Недовиконання плану обстежень можна пояснити відсутністю виїзного флюорографа.
Далі присутні на засідання порушили питання про графік проведення профоглядів. Наталія Дениско наголосила, що кожен керівник організації повинен знати, коли його працівники мають проходити медичний огляд. Для цього треба звернутися у лікарню та вияснити. З позицією головного лікаря більшість присутніх не згодилися. У ході невеликої дискусії з’ясували, що системою оповіщення має таки займатися первинна ланка лікарні. Вона повинна мати чіткий графік оглядів на кожну організацію чи підприємство та сповіщати їх про це.
До обговорення питання долучилася завідувач консультативно-діагностичного відділення центральної районної лікарні (вторинна ланка) Наталія Линник. Лікар акцентувала увагу присутніх на значній користі медичних оглядів, але ж і констатувала, що на законодавчому рівні, на жаль, немає чіткого механізму процедури проведення профілактичних оглядів.
— На сьогодні викликає занепокоєння захворювання населення на онкологічні хвороби. Район лідирує по діабету, зростає кількість інсулінозалежних. У нас в районі багато людей потрапляє в реанімаційне відділення з інсультами, інфарктами. Дійсно, при профоглядах виявляються такі захворювання. Та що боляче: навіть якщо людина і дізнається про свій діагноз, їй ні за що лікуватися. І це факт. Людина сама повинна бути зацікавлена у плановому медогляді. Краще попередити, ніж потім страждати, — пояснила Наталія Юр’ївна. Вона подякувала військовому комісару Олександру Світенку за відповідальне ставлення як керівника організації до здоров’я своїх працівників і тих військовозобов’язаних, які стоять на обліку.
Продовжуючи тему профілактичних оглядів, присутні розглядали можливість використовувати автобус аграрного ліцею для підвозу людей для флюорографічного обстеження. Головний лікар вторинної ланки районної лікарні Віктор Бровко зазначив, що в першу чергу треба зупинити увагу на тих людях, які давно не проходили флюорограму, проконтролювати кожного. Також Наталія Дениско від імені своїх працівників звернулася до керівництва району з проханням урегулювати у межах їхньої компетенції графік маршрутних автобусів, які курсують у бік лікарні, бо медпрацівники не можуть добратися до місця роботи у потрібний час.
Районний військовий комісар Олександр Світенко поінформував про виконання державного завдання з призову юнаків району на строкову службу. Олександр Олександрович процитував статтю 1 про військовий обов’язок громадян та про те, що включає у себе це поняття (підготовка громадян до військової служби; приписка до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов’язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку).
Військовий комісар повідомив, що призов юнаків на строкову військову службу навесні 2017 року здійснювався згідно Указу Президента України від 24 лютого 2017 року та розпоряджень керівників області й району. Планове завдання для Царичанського району складає 44 призовники. Станом на 15 травня план виконано на 45 відсотків.
Також Світенко навів у цифрах кількість призовників, які повинні з’явитися у військкомат і кількість їхньої неявки. Так по Царичанці викликали 176 хлопців, а з’явились 32; по Юр’ївці — 32, з’явилось 10; у Китайгороді з 45 викликаних прибули 7 чоловік; Могилів: з 90 прийшли 19. Усього з району повинні з’явитись 587 юнаків, а прибули 110. Найбільше відправлено до війська з Царичанки (4), найменше новобранців (по одному) з Цибульківки, Юр’ївки, Михайлівки. До війська з району відправлено 16 чоловік. Більшість призовників були розшукані та оповіщені групами розшуку Царичанського ОРВК.
Олександр Світенко вважає, що причинами такого стану справ є те, що голови сільських рад та ОТГ не вважають пріоритетним питання захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України та виконання громадянами їх населених пунктів військового обов’язку.
— Такі висновки я роблю з того, що Цибульківською сільською радою був зареєстрований офіцер запасу, який не став на військовий облік і відмовився проходити медичний огляд. Бабайківською сільською радою був знятий з обліку громадянин, що ухилявся від призову, а в Новопідкрязькій сільській раді відповідальна особа вважає, що бібліотека — значно важливіше питання на сьогодні. Щоб змінити ситуацію на краще, необхідно усвідомити важливість цього питання та вести систематичну роботу для забезпечення виконання громадянами їх військового обов’язку, — додав доповідач.
Підсумки господарчої наради підвела керівник апарату райдержадміністрації Олена Бакуліна.
Додати коментар