Рекордно теплий вересень і звичайна зима
У останні два-три тижні на деяких українських сайтах та в соцмережах почали «розганяти» тему рекордно холодної зими, що нас очікує. Нібито вона може стати найхолоднішою за все століття.
При цьому інтернет-ресурси і, звичайно ж, користувачі соцмереж не утруднюють себе спробами перевірити цю інформацію. Мовляв, якийсь відомий британський метеоролог Джеймс Медден спрогнозував таку сувору зиму.
Редакція «ЕХО» вирішила перевірити цю інформацію. Розпочали ми зі збору відомостей про самого «відомого» метеоролога. Як виявилося, подібну інформацію з посиланням на слова Джеймса Меддена розповсюдили не лише українські, а й російські ЗМІ. А першоджерелом став британський таблоїд «The Mirror». Тут потрібно обов’язково зауважити, що подібні ЗМІ спеціалізуються на розповсюдженні сенсаційної інформації. При цьому не особливо переймаються перевіркою її достовірності. Головне, щоб був «шок», щоб всі читали і обговорювали.
Сам Джеймс Медден, судячи з повідомлень у пресі, працює на звичайному метеопорталі. А відомим став саме після «сенсаційного» повідомлення, яке, до речі, стосувалося виключно Великої Британії, а не України. Як відомо, ці держави розташовані на відстані тисячі кілометрів одна від одної і знаходяться в різних кліматичних поясах. Усі ж, дійсно серйозні метеорологи, у один голос стверджують, що у вересні спрогнозувати майбутню зиму неможливо.
На думку фахівців, такі повідомлення — це, швидше за все, спекуляції навколо енергоресурсів і ажіотаж заради рейтингів. Адже практично всім цікаво прочитати про те, що нас очікує апокаліпсис і поговорити про це на кухні, у робочому кабінеті або в курилці. Прогноз же про звичайну зиму нікого не «збуджує».
Офіційні метеорологи говорять, що прийдешня зима не буде нічим принципово відрізнятися від попередніх. А, як відомо, із останніх двадцяти зим сімнадцять були теплими. От і в цьому році ніщо не віщує якихось незвичайних погодних умов.
За попередніми оцінками, нинішня зима буде відрізнятися меншою кількістю відлиг і перевагами морозів від 3 до 8. На Різдвяні та Хрещенські свята і в першій половині лютого морози можуть посилюватися до «мінус» 22-24. Тобто, відпочинок на зимові свята має бути вдалим.
Також майбутня зима очікується помірно сніжною, завдяки 2-3 виходам циклонів з півдня.
Якщо казати про початок зимового сезону, то в цьому році стійкий перехід середньодобової температури у бік зниження очікується 20-22 листопада. Хоча перші спроби такого переходу можливі вже в кінці жовтня.
Вересень теж бив рекорди
На Кобеляцькій метеостанції працюють люди серйозні. Вони не виходять за межі своєї компетенції. А вона, компетенція, полягає в тому, що працівники метеостанції лише фіксують і документують усі погодні показники, тобто, температуру повітря і ґрунту, силу і напрямок вітру та кількість опадів. Тому вони можуть розповісти виключно про те, яким за цими показниками був той чи інший минулий місяць. І чи було це нормою чи аномалією.
Світлана Нестеренко, начальник районної метеостанції, повідомила, що цьогорічний вересень був знаменний новим температурним рекордом. 21 числа метеорологи зафіксували температуру 33,3 градуса з позначкою плюс. Узагалі, перші дві декади місяця стали своєрідним продовженням літа. Але вже 29 вересня був зафіксований перший заморозок. На висоті два сантиметри над рівнем ґрунту термометр показав 1,4 градуса.
Кількість опадів, що випали у вересні, в цілому відповідала багаторічній нормі. Лише у другій декаді їх не було зовсім.
Та, зважаючи на попередні посушливі місяці, цих опадів виявилося недостатньо для того, щоб отримати гарні сходи озимих культур. Наприклад, на дослідному полі у Мідянівці зійшло лише 65 відсотків посіяного зерна пшениці.
Додати коментар