На сесії про реорганізацію первинної медичної ланки
Минулого понеділка відбулася позачергова сесія Царичанської районної ради у присутності 22 депутатів.
На порядку денному стояло лише одне питання: про реорганізацію комунального закладу «Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», який знаходиться у віданні районної ради.
За законам децентралізації, усі комунальні підприємства, що знаходяться на території новостворених об’єднаних громад, мають перейти у їхню власність.
Як пояснила присутнім депутатам голова райради Світлана Горбачова, Царичанський Центр первинної медицини на сьогодні є комунальним закладом районної ради. Для того, щоб медичний заклад перейшов у власність громади, було запропоновано Центр перетворити в некомерційний заклад і провести процедуру реорганізації, яка триватиме два місяці і має закінчитися до прийняття нового бюджету в громаді.
— Це дасть змогу, — каже Світлана Андріївна, — мати більшу самостійність закладу. Крім того, ми його збережемо. На сьогодні ми не затверджуємо статут. Ми лише закінчуємо процедуру. Остаточне наше рішення буде у грудні.
Відмітимо, що комунальне некомерційне підприємство «Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» райради є правонаступником усіх майнових прав і обов’язків комунального закладу «Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
Якщо Центр первинної медичної допомоги буде знаходитися у власності Царичанської ОТГ, то медичними послугами користуватимуться її мешканці. Для інших громад доведеться укладати договори і сплачувати кошти за послуги. З цього приводу Світлана Горбачова зауважила, що досвід реформування галузей району показав максимально ефективну схему, коли власник закладу — одна громада. Інші громади укладають угоди і платять за послуги, їм надані.
У ході сесії депутати затвердили проект Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з питань забезпечення первинної медико-санітарної допомоги між райрадою та ОТГ.
До обговорення долучились головний лікар первинної ланки лікарні Наталія Дениско та голова постійної комісії з питань праці, соціального захисту та охорони здоров’я Валентина Полотненко.
Що стосується вторинної ланки медицини, то її також пропонують передати громаді. Але «вторинка» знаходиться у віданні області, і на районному рівні це питання неможливо вирішувати. Є сподівання на прийняття медичної реформи, від якої залежать подальші зміни в охороні здоров’я населення.
Додати коментар