Небезпека дифтерії
Дифтерію називають більш небезпечною хворобою, ніж кір. За статистикою, 50–100 випадків з 1000 завершуються летально. Цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них — 18 у жовтні.
Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій збудника дифтерії. Перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури тіла, біль у горлі, ускладнення дихання та ковтання, осиплість голосу. Головна ознака захворювання — це наліт на уражених інфекцією мигдаликах. Дифтерія може призводити до серйозних ускладнень: блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’язу, ураження нервової системи, легень. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень — це вакцинація, причому як дітей, так і дорослих.
Згідно з календарем профілактичних щеплень, вакцинацію проти дифтерії проводять у 2, 4 та 6 місяців, ревакцинацію — у 18 місяців, 6 років, 16 років. У подальшому ревакцинацію проти дифтерії необхідно повторювати кожні 10 років. Вакцинація проти дифтерії безкоштовна.
Вакцинацію проти дифтерії не проводять, якщо наявні ознаки гострого захворювання, що супроводжується високою температурою, при серйозній алергічній реакції на попередню дозу вакцини чи алергії на один із компонентів вакцини проти дифтерії, при проведення хіміотерапії чи вживанні високих доз стероїдних гормонів, при СНІДі.
Для її проведення необхідно з’явитися до сімейного лікаря, із яким укладена декларація про вибір лікаря, котрий надає первинну медичну допомогу. Після огляду лікар виписує направлення на вакцинацію, яка проводиться у кабінеті щеплень амбулаторії.
Зараз усі амбулаторії Центру забезпечені достатньою кількістю вакцини проти дифтерії.
Запрошуємо жителів району вчасно вакцинуватися проти дифтерії, щоб не наражати на небезпеку себе та своє оточення.
Додати коментар