Від світових рекордів до 200‑кілометрових бреветів

Традиційно, підводимо спортивні підсумки року. Протягом 2021‑го вихідці й представники Кобеляцької та Новосанжарської громад досягли значних успіхів у різних видах спорту. Тому вважаємо за необхідне пригадати хоча б частково їх досягнення.

Світовий рекорд Новописьменного

Беззаперечним лідером серед спортсменів‑силовиків являється уродженець Лебединого Анатолій Новописьменний. На Чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу Анатолій показав найкращий результат у абсолютній першості серед чоловіків (вагова категорія — 105 кілограмів). Спортсмен присів зі штангою вагою 360 кілограмів, установивши світовий рекорд. Він вижав 225‑кілограмовий снаряд у жимі лежачи та підняв вагу 352,5 кілограма в становій тязі. Загальний результат нашого земляка за сумою трьох вправ склав 937,5 кілограма. Це — світовий рекорд.

Отож, Анатолій став чемпіоном світу з класичного пауерліфтингу.

На Чемпіонаті Європи пауерліфтер зафіксував у присіданні 340 кілограмів. На жаль, спроба побити світовий рекорд (360,5 кілограма) не була зарахована через технічну помилку. Тому Новописьменний став срібним призером. Жим лежачи спортсмен закінчив із золотою медаллю — 225 кілограмів. А в тязі спортсмен підкорив 350 кілограмів, зібравши в сумі триборства 915 кілограмів. Нашого земляка 2,5 кілограма відділили від титулу чемпіона Європи.

Нові досягнення рукоборців

Вихованці тренера та президента Федерації армрестлінгу Артема Письмака відзначилися на змаганнях усіх рівнів, починаючи від обласних і завершуючи світовими турнірами.

На Чемпіонаті Європи збірна України виборола перше місце. Кобеляцькі рукоборці завоювали 14 медалей.

На світових змаганнях Людмила Деменко стала абсолютною чемпіонкою на ліву і праву руки. Руслана Кулик здобула три нагороди і виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу. Їх друзі й колеги по команді Дарина Татарко, Сергій Варич, Софія Китаста стали срібними і бронзовими призерами змагань. У десятку найсильніших спортсменів світу в різних категоріях увійшли Катерина Скорик, Аня Кулигіна, Вероніка Гречана, Леся Варич, Артем Кравченко, Вадим Деменко і Володимир Литвин.

На Кубку України з армспорту збірна Полтавщини посіла другу сходинку.

У індивідуальному заліку серед збірної Полтавської області: Софія Китаста, Інна Ладна здобули по два «золота», Богдан Мілька — «золото», Руслана Кулик завоювала «золото» і «срібло», Леся Варич виборола дві срібні медалі, Вероніка Пятница — «бронзу», Вероніка Гречана — «бронзу» і «срібло», Лілія Занько — «срібло» й «золото», Артем Письмак став третім.

«Альтаїр» і «Стандарт» здобувають срібні медалі області

У цьогорічному Чемпіонаті Полтавської області з футболу дебютували команди з Кобеляччини й Новосанжарщини — «Альтаїр» і «Стандарт». Обидві команди успішно виступали в змаганнях, що дало їм можливість поборотися за головні нагороди Чемпіонату й Першості області. У результаті, «стандартівці» Сергія Тютюнника здобули «чемпіонське срібло», а «альтаїрівці» Ігоря Проценка посіли другу сходинку першості.

Стандарт

Стандарт

«Урожай» зібрав усі нагороди

Футбольний сезон-2021 став надзвичайно вдалим для мідянівської команди «Урожай». Адже колектив Василя Гордійка довів, що їм немає рівних не лише в Кобеляцькій громаді, а й у сусідній, Козельщинській.

Підтвердженням цього факту являється перше місце «Урожаю» в Чемпіонаті Кобеляцької ОТГ. Також мідянівські футболісти є володарями Кубка громади і «Осіннього кубка».

Крім того, головний трофей, «Суперкубок Кобеляцької ОТГ», мідянівці теж додали в свою «скарбничку».

Отож, команда «Урожай» на чолі з тренером Романом Мільком і президентом Василем Гордійком зібрали всі можливі нагороди.

Урожай

Урожай

Футбол — це і дівоча гра

Школярки, які відвідують секцію футболу в Кобеляцькій дитячо-юнацькій спортшколі, стали кращими в обласній Гімназіаді школярів з футзалу серед дівчат 2005–2006 років народження.

До складу команди Кобеляцької ОТГ увійшли учениці міських ліцеїв № 1 та № 2.

Головний матч турніру кобеляцькі школярки провели проти гостей із Гребінки, здолавши суперниць із рахунком 7:2. Кращим гравцем змагань визнано Дар’ю Гребенюк. І це ще один трофей, який отримали вихованки Руслана Сабірова.

Також «лідери» стали переможцями Всеукраїнського чемпіонату громадської організації «ВФСТ «Колос» із футзалу серед дівчат 2006–2007 років народження.

Крім того, до складу жіночої команди клубу «Ворскла» входять представниці Кобеляцької ДЮСШ: Вікторія Дубина, Юлія Максимчук, Руслана Захарченко, Юлія Поберій, Анастасія Середа, Вікторія Савченко та Оксана Хруль.

«Лідер» — кращі в області

Каратисти клубу «Дзансін»

Біг та велоспорт — у фаворі

Це можуть підтвердити своїми досягненнями Андрій Гречаний, Максим Скоробагатов, Мирослав Муха, Роман Бондар, Дмитро Карнаух та інші спортсмени нашої громади.

Вони ставали переможцями на коротких дистанціях, бігали напівмарафони, долали на велосипедах 200‑кілометрові бревети та випробовували себе в тріатлоні. Навіть змагалися в «Голодних іграх».

Максим Скоробагатов та Мирослав Муха

Андрій Гречаний

Дмитро Карнаух

У кожному з цих видів спорту кобелячани досягли певних успіхів і не планують зупинятися на досягнутому.

Ось таким був 2021 рік. Звичайно, представники спортивного клубу «Дзансін» теж не обмежувалися тренуваннями в спортивному залі. Разом із сенсеєм Дмитром Тараненком каратисти брали участь у обласних і всеукраїнських турнірах, де ставали переможцями й призерами. Найкраще з поставленими задачами справлявся Данило Стеценко, про якого регулярно згадували на сторінках видання.

Тож, успіхів і нових вершин усім спортсменам у прийдешньому році!

Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»