У Кобеляках демонтували комуністичний пам’ятний знак

У Кобеляках демонтували комуністичний пам’ятний знак

Стелу прибрали на вимогу Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті.

У понеділок, 11 липня, полтавські інтернет-видання розповсюдили новину про те, що в Кобеляках комунальні служби громади демонтували незаконний комуністичний пам’ятний знак. За інформацією Полтавського офісу УІНП, демонтаж відбувся на вимогу інституту.

Прес-служба УІНП процитувала офіційну відповідь, підписану головою Кобеляцької територіальної громади Олександром Копельцем. У ній очільник ОТГ повідомив, що пам’ятний знак «Борцям за владу рад, які загинули в Кобеляцькому районі», демонтовано.

Братська могила учасників встановлення радянської влади знаходиться в містечку по вулиці Шевченка, на Алеї слави.

Представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар подякував виконкому Кобеляцької міськради за виконання декомунізаційного законодавства.

Пакет законів, що стосувалися декомунізації, був підписаний п’ятим Президентом України Петром Порошенком 20 травня 2015 року. Кобеляцькій міській владі знадобилося більше семи років, аби декомунізувати комуністичний пам’ятний знак.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
11 липня, 19:53 | Полтавщина | Політика1. Dana77 / 12 липня, 12:46 Цитувати
Я не проти декомунізації, але в розумних межах. Наскільки відомо, на могилах дозволяється комуністична атрибутика - зірки на обелісках тощо. То чому тоді цей знак був незаконним? Якщо це БРАТСЬКА МОГИЛА з похованням реальних ЛЮДЕЙ, то хіба можна прибирати пам’ятник з їх прізвищами без перспективи його поновлення в іншому вигляді? Це якось не по Божому, навіть якщо там поховані ідеологічні опоненти сьогоднішніх декомунізаторів. Яка ж тоді майбутня доля цієї могили? Зрівняють з землею? І чи не перекотиться ця пошесть на кладовища - там багато і зірочок, і орденів з георгіївськами стрічками. Спитайте в Пустовгара про всяк випадок.
2. Чудо Юдо / 12 липня, 15:10 Цитувати
1.Dana77
«Якщо це БРАТСЬКА МОГИЛА з похованням реальних ЛЮДЕЙ»

Наскільки я розумію, під тим знаком реальних людей немає (на ньому записаних) і це не могила.
Сама алея присвячена тим, хто загинув у Другій Світовій, і нібито братська могила тих солдатів там присутня. А цю стелу тим, хто встановлював радянську владу, схоже, так, "до пари" причепили.

Не чув, щоб могили валяли.

Змінено 12.07.2022, 15:12
3. Dana77 / 13 липня, 09:48 Цитувати
2.Чудо Юдо
«Наскільки я розумію, під тим знаком реальних людей немає (на ньому записаних) і це не могила.»

У дописі написано однозначно: "БРАТСЬКА МОГИЛА учасників встановлення радянської влади знаходиться в містечку по вулиці Шевченка, на Алеї слави". Та й на вигляд схоже на могилу. Хтось же повинен знати - це реальне поховання чи символічний знак. Якщо символічний, тоді питань нема, якщо реальний, то варто зберегти хоча б прізвища, прибрати тільки малюнок будьоннівки і напис "Вся влада радам". А прибрали все до щенту.
4. Олексій / 13 липня, 15:26 Цитувати
2.Чудо Юдо
«
Наскільки я розумію, під тим знаком реальних людей немає (на ньому записаних) і це не могила.»

На пам’ятникові (на металевій його частині) було прямо вказано " здесь похоронены участники гражданской войны"
5. Dana77 / 14 липня, 13:35 Цитувати
4.Олексій
«На пам’ятникові (на металевій його частині) було прямо вказано " здесь похоронены участники гражданской войны"»

Святотатство по-пустогарівськи, що ще скажеш... А кобеляцькі виконавці могли б і не виконувати незаконні вимоги декомунізаторів.
6. 1juriy / 14 липня, 19:22 Цитувати
Та можливо ж стелу замінять на іншу.Прізвища з написом що були убиті під час розкуркулення виготовлять.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.