Підвищення тарифів на електрику не покрило її вартості

Підвищення тарифів на електрику не покрило її вартості

Про це у ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

— Це підняття не покрило ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається в районі 7-8 гривень. Ми встановили тариф 4,32 гривні, виходячи з найдешевшої собівартості Енергоатому та Укргідроенерго, це дві державні компанії, плюс входить собівартість доставки людям. Це найменша собівартість найдешевшої енергії, яка в нас у державі на сьогодні доступна, — сказав Шмигаль.

При цьому він нагадав, що нічний тариф залишається 2,16 гривні.

На його думку, це буде стимулом для встановлення двозонних лічильників, щоб споживати більше електроенергії вночі, коли вона дешевша і доступніша.
— У будь-якому випадку, держава сплачує більше 90 мільярдів гривень для того, щоб забезпечити цю неринкову ціну для населення, — сказав Шмигаль.

За його словами, покриття собівартості електроенергії дає можливість накопичення коштів зі сплати податків в бюджет двома державними компаніями, можливість проводити ремонтні роботи.

Так, як додав Шмигаль, уже ухвалено рішення про перерахування 1,5 мільярда гривень державній компанії «Центренерго» для ремонту двох зруйнованих росіянами електростанцій — Трипільської та Зміївської.

Також, за його словами, податки будуть переводитись у спеціальний фонд для виплати субсидій.

Крім того, як наголосив прем’єр, субсидії будуть перераховані автоматично, для цього не треба подавати ніяких документів.

— Люди, які потребуватимуть субсидій уже в нових умовах, у новому тарифі, подають свої заявки, отримують свої субсидії. Ми збільшуємо цей спеціальний рахунок за рахунок сплати податків державними енергетичними компаніями і, відповідно, будемо також відшкодовувати, щоб вразливі верстви населення могли в повній мірі отримувати послуги, і вразливі категорії не відчували суттєвого впливу підняття тарифів, — сказав Шмигаль.

Нагадаємо, що Кабмін 31 травня підвищив тариф на електрику для населення із 2,64 до 4,32 гривні за кВт-год. Новий тариф діятиме до кінця квітня наступного року.

12 червня, 10:25 | Полтавщина | Фінанси

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.