Комісії замінять команди лікарів
Уряд схвалив законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) і створення цифровізованої сучасної системи.
У документі замість поняття «медико-соціальна експертиза» вводять термін «оцінювання повсякденного функціонування особи».
Законопроєкт передбачає такі зміни з 1 січня:
- запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів;
- жодних черг і стосів паперових довідок не буде — всі документи потраплятимуть у Єдину інформаційну систему соціальної сфери;
- лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність, щоб виключити можливість попередніх корупційних домовленостей;
- не всі лікарі матимуть право проводити оцінювання.
Ліквідують не тільки МСЕК, а й лікарсько-консультативні комісії (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців — лікарі ВЛК за допомогою електронної системи.
Команди, що замінять МСЕК, працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди.
У МОЗ запевняють, що лікарні оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців.
За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно. До процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта. Результати оцінювання пацієнтів автоматично потраплятимуть у Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Також у законопроєкті передбачається механізм оскарження рішень команд.
Додати коментар