Можна брати в руки секатори
Настав період, сприятливий для проведення такого важливого агротехнічного заходу, як осіння обрізка винограду. Професіонали уже взяли в руки секатори.
При підготовці цього матеріалу ми скористалися інформацією, яку люб’язно надає визнаний серед виноградарів України фахівець, житель міста Карлівка, що на Полтавщині, Володимир Шпак. Він користується майже беззаперечним авторитетом і в багатьох кобелячан, які десятиліттями вирощують лозу на своїх садибах. Приміром, Дмитро Омеляненко, який часто ділиться своїм досвідом догляду за виноградною лозою на сторінках «ЕХО», теж визнає авторитет Володимира Шпака. До речі, виноградар із Карлівки веде свій канал на Ютуб і має там 282 тисячі підписників.
Що не робить Шпак восени на винограднику
Фахівець говорить, що не визнає застосування мідного та залізного купоросу восени. Більше того, вважає, що обробіток купоросами може завдати шкоди лозі. Адже при недотриманні пропорцій під час приготування робочого розчину можна буквально спалити бруньки і в результаті залишитися в наступному році без урожаю.
У будь-якому випадку Володимир Шпак не бачить сенсу в застосуванні фунгіцидів саме восени. Він пояснює це відсутністю листя, на якому і селяться грибки. А одерев’янілій корі грибкові інфекції шкоди не завдають. Сам він не користується мідним та залізним купоросами взагалі.
Що можна і потрібно робити в листопаді
- Перше. Потрібно обірвати все листя, яке ще не опало після морозу.
- Друге. Після позбавлення лози від листя, можна проводити обрізку. Морози в 4-5 градусів не зашкодять лозі, яку обрізали.
- Третє. Можна висаджувати саджанці. Цей процес може тривати навіть у грудні чи січні. Аж доки не замерзне земля.
- Четверте. Зважаючи на тривалу посуху і дефіцит вологи в ґрунті, можна і потрібно провести вологозарядковий полив. Якщо знехтувати цим агротехнічним прийомом, то мерзла земля може потріскатися і розірве коріння винограду.
Про деталі обрізки винограду читайте в наступному номері «ЕХО».
Додати коментар