За 3 роки війни через російські вибухонебезпечні предмети загинули 355 цивільних українців

За 3 роки війни через російські вибухонебезпечні предмети загинули 355 цивільних українців

З початку широкомасштабного вторгнення росії зафіксовано 811 випадків, коли вибухонебезпечні залишки війни спричинили шкоду цивільному населенню. Внаслідок цих інцидентів постраждало 1 158 мирних жителів, з яких 335 загинули, серед них – 18 дітей.

Про це повідомив полковник Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності, заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, під час воркшопу, організованого Міністерством оборони України за підтримки ОБСЄ.

Полковник зазначив, що загроза від вибухонебезпечних предметів впливає на життя понад 6 мільйонів українців, особливо на територіях, які були деокуповані.

Він наголосив, що російські війська часто встановлюють міни хаотично, зокрема на сільськогосподарських полях, в житлових районах і на дорогах загального користування. При цьому 75% інцидентів пов’язані саме з мінами.

Найбільш забрудненими територіями залишаються Харківська, Миколаївська та Херсонська області, де сталося понад 50% всіх інцидентів.

«Особливу небезпеку як при очищенні деокупованих територій від ВНП, так і при виконанні заходів гуманітарного розмінування становлять елементи касетних боєприпасів, через інциденти, пов’язані саме з їх детонацією. Застосування росіянами таких боєприпасів блокує проведення відновлювальних робіт на цих територіях, відновлення об’єктів транспортної інфраструктури, тепло-газо-водопостачання, ліній електропередач та інших об’єктів, які є необхідними для життєзабезпечення деокупованих регіонів. А низька якість виробництва інженерних боєприпасів та тривалий час їх зберігання призводять до порушення роботи механізмів самоліквідації деяких видів цих боєприпасів. Такі боєприпаси є непередбачуваними та вкрай небезпечними. До того ж у багатьох сучасних російських мінах є сейсмічні та магнітні датчики, що значно ускладнює процес їх знешкодження», – додав Шуварський.

Також він зазначив, що багато мін виготовлені з пластикового корпусу та мають низький вміст металу, що ускладнює їх пошук за допомогою міношукачів. Крім того, за вказівками ворога частина мін встановлюється на не вилучення або як міни-пастки, що потребує багато часу і спеціальних навичок для їх знешкодження.


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.