90% українців, яких викликали у військкомати, уточнювали дані

90% українців, яких викликали у військкомати, уточнювали дані

В Україні триває загальна мобілізація. Тож, військовозобов'язані можуть отримати повістку до військкомату. Але здебільшого цей візит не варто пов'язувати з негайним відправленням на фронт.

Як зазначив під час брифінгу начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ  Роман Горбач, мобілізація все ще триває. А сам військовий облік вівся як у мирні часи, так і продовжує вестися після 24 лютого минулого року.

За словами Горбача, без наявного обліку військовозобов'язаних неможливо було б проводити мобілізацію. Водночас він наголосив, що більшість повісток не передбачають відправлення на фронт. 9 із 10 вручених запрошень до військкомату пов'язані саме з необхідністю уточнити інформацію.

Тому в більшості випадків, а це — більше 90%, усі громадяни, які викликаються і викликалися раніше до територіальних центрів комплектування, вони викликалися з метою уточнення військово-облікових даних, — наголосив він.

Якщо вже з'ясовується, що відповідний військовозобов'язаний підлягає мобілізації, то тоді він переходить на наступний етап — проходження медичної комісії. У випадку придатності до служби (лише за таким сценарієм) його можуть відправити служити.

За словами Горбача, у пріоритеті ті військовозобов’язані, хто зможе опанувати нові зразки зброї. Передусім мобілізовуватимуть за обліково-військовими спеціальностями. Але й у цьому випадку спочатку відбувається запрошення до ТЦК. Після цього — медична комісія, а вже після її рішення — мобілізація.


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.